Özlü, ‘Vereceğiniz her ‘Evet’ oyu bu ülkelere karşı da cevap olacak’

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde AK Partili bakanlara karşı bir irade olduğunu belirterek, “Referandumda vereceğiniz her bir ‘evet’ oyu bu ülkelere karşı da bir cevap olacak.” dedi.

'Vereceğiniz her 'evet' oyu bu ülkelere karşı da cevap olacak'DÜZCE (AA)-Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, partisinin Düzce İl Teşkilatınca Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen mitingde konuştu.

Düzce’nin bu zamana kadar hep doğruyu yaptığını aktaran Özlü, “Bu referandumda Düzce’nin doğru yapacağına, doğru karar vereceğine bütün kalbimizle inanıyoruz. Biliyorsunuz 16 Nisan’da bir referandum, halk oylaması var. Bu bir seçim değil, burada bir partiye oy vermeyeceğiz. Burada bir belediye başkanı seçmeyeceğiz. Bu referandumda ya ‘evet’ ya da ‘hayır’ oyu kullanacağız.” diye konuştu.

Türkiye’nin kalkınması, büyümesi, güçlü olması için “evet” oyu kullanacaklarını vurgulayan Özlü, “Bu referandumda geçen seçimlerde olduğu gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız bırakmayacağız. Bu bir siyasi parti seçimi değil. Bu, Türkiye’nin yönünü, istikametini belirleyecek olan bir seçim.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Özlü, Avrupa’da özellikle Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde AK Partili bakanlara karşı bir irade olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Bizim bakanların Avrupa’da, Türk vatandaşlarla kucaklaşmasına müsaade etmeyen bir yapı var. Bunlar, Türkiye’nin güçlü olmasını, büyümesini, küresel bir oyuncu olmasını, Türkiye’nin bölgesel bir güç olmasını istemeyen devletler. Bu referandumda vereceğiniz her bir ‘evet’ oyu bu ülkelere karşı da bir cevap olacak. Her zaman doğruyu yapmış, her zaman doğru tercihte bulunmuş Düzce’nin bu referandumda da doğru bir tercih yapacağına, seçim yapacağına tüm kalbimle inanıyorum.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>