Penfest 2019, ikinci kez prestij kalem severleri ve üreticileri buluşturacak

Dünyaca ünlü prestij kalem üreticileri, koleksiyonerleri ve sanatçıları Markakalem.com tarafından ikinci kez Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Penfest’te bir araya gelecek. Değeri binlerce doları bulan özel tasarımlar, ilk kez görücüye çıkacak. Kültür – sanat, siyaset, tarih ve akademi dünyasının ünlü isimleri de bu yıl ‘Kalemin Ucunda İstanbul’ temasıyla düzenlenecek festivalde yer alacak.

Geçtiğimiz yıl dünyaca ünlü prestij kalem üreticileri, koleksiyonerleri ve sanatçıları bir araya getirerek sektör paydaşlarını tek bir çatı altında toplayan Penfest, 2019’a oldukça iddialı bir organizasyon ile hazırlanıyor.

Prestij kalem markalarının eşsiz tasarımlarını ilk kez sergileyeceği Penfest 2019, 2 – 3 Kasım tarihlerinde ‘Kalemin Ucunda İstanbul’ temasıyla Çırağan Sarayı’nda yapılacak.

Böylece bu yıl da değeri binlerce doları bulan sınırlı sayıda veya kişiye özel tasarım kalemler ilk kez İstanbul’da görücüye çıkacak. Kız Kulesi’nden Eminönü’ne, adalardan Galata Kulesi’ne kadar İstanbul’u İstanbul yapan tüm doğa ve tarih hazineleri festivale ruhunu verecek. Mürekkepler, kalemin ucundan İstanbul’u anlatmak için akacak.

Sürprizlerimiz olacak

Bu yıl 2.’sini gerçekleştirecekleri Penfest’in hazırlıklarını son hızla sürdürdüklerini belirten Markakalem.com kurucusu Faruk Atalar, “Uzun süredir prestij kalem sektöründe hizmet veriyoruz. Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz Penfest ile tüm sektörü ve kalemseverleri aynı çatı altında buluşturmayı hedeflemiştik. Bu hedefimize de ulaştık.

Penfest 2018, hem sektör paydaşları hem de prestij kalem severler tarafından çok beğenildi. Penfest 2019 için talepler geldi, bundan dolayı 2.’si için hemen çalışmalara başladık. Bu yıl Penfest’i ‘Kalemin Ucunda İstanbul’ teması ile gerçekleştiriyoruz. Sektörün en değerli markaları son koleksiyonlarını burada tanıtacak.

Çırağan Sarayı’nda ağırlayacağımız misafirlerimiz için bol sürprizli bir festival hazırladık. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da uluslararası misafirlerimiz, marka temsilcilerimiz, değerli konuşmacılarımız tecrübelerini ve önerilerini iki gün boyunca gerçekleşecek söyleşilerde paylaşacaklar. 7’den 70’e tüm kalemseverleri bu yıl da festivalimize bekliyoruz.” dedi.

Markakalem.com hakkında:

2001 yılında Panel Kırtasiye içerisindeki Pen Shop bölümünde başlayan lüks ve prestijli kalem satışı, 2012 yılında kurulan Markakalem.com ile kendi satış platformuna kavuştu. Dünyanın en önemli ve tercih edilir prestijli kalem firmalarının distribütörleri ile çalışan Markakalem.com, böylece satış sonrasında da müşterilerine en iyi hizmeti sunabilmektedir.

El işçiliğinin merkezi olan uzak doğudan olduğu gibi dünyanın birçok yerinden ithalat da yapan Markakalem.com’un ilkesi, alışılmışın dışında müşterileriyle birebir iletişimdir. Müşterilerin fikirleri ve istekleri doğrultusunda ortak hareket edilmektedir.

Penfest hakkında:

Dünyanın ilk prestij kalem festivali olma özelliğini taşıyan Penfest’in ilki geçtiğimiz yıl Markakalem.com tarafından Çırağan Sarayı’nda düzenlendi.

Açılışını, yazar ve eleştirmen Doğan Hızlan ile eski Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın yaptığı Penfest; kalem üreticileri, koleksiyonerleri ve sanatçıları tek bir çatı altında topladı. Festivalde ayrıca Türk edebiyatının ünlü kalemleri Buket Uzuner ve Feridun Andaç ile söyleşiler gerçekleştirildi.

Sunucu ve yazar Metin Uca, gün boyu ‘Kalemin Doğrusu’ yarışmasını yaparken, ‘Yazı Tükanı’ ile kaligrafi sanatının incelikleri gösterildi. Koray Şerbetçi ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek kalemin derin tarihi hakkında bilinmeyenleri aktardı.

Derya Aslan’ın keyifli sohbeti ve soruları eşliğinde ünlü akademisyen Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan ile ‘Kalem ve Diplomasi’, Prof. Dr. Nabi Avcı’yla da kalemler üzerine özel bir söyleşiye yer verildi.

Festivale; Clairefontaine, Kilk, Manuscript, Colorverse, Sheaffer, Tomoe River, Waldmann, Cross, De Atramentis, E+M, Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, J. Herbin, Kaweco, Lamy, Montblanc, Montegrappa, Namiki, Noodler’s, Parker, rOtring, Visconti, Diplomat, Scrikss, Tibaldi, Twsbi, Pilot, Rhodia ve Waterman gibi dünyaca ünlü kalem markaları katıldı. Festivalin 2.’si bu yıl 2 – 3 Kasım tarihlerinde yine Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Comments are closed.