Pfaffenhofen’de Camii açıldı..!

Münih’e yakın Paffenhofen kasabasında DİTİB’e bağlı Ensar Camii dualar eşliğinde açıldı. Açılışa katılım üst düzeydeydi. Büyük ve oldukça modern bir camii olan Ensar Camii’nin yapımında her türlü desteği veren Paffenhofen Belediye Başkanları Roland Dörfler ve Thomas Herker de açılışa katılarak birer konuşma yaptılar.

Camii Açılışına T.C. Münih Konsolosu Selçuk Eke ve DİTİB Din Hizmetleri Ateşesi Kuddusi Uysal,  DİTİB Genel Merkezinden Bekir Alboğa, Önder Yıldız ve Aykan İnan ve çok sayıda STK’nın temsilcileri hazır bulundular. Camii açılışına Türk dostu bir çok Alman da ilgi göstererek kendilerine ayrılan yerden töreni izlediler.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Herker, Camii’nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti ve böyle güzel bir eserin Paffenhofen’de olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ditib Ensar Cami Başkanı Recep Bal da yaptığı açıklamada, eski caminin son derece yetersiz olduğunu ve yeni camii yapmak için kolları 10 yıl önceden sıvadıklarını ve bu konuda birçok kurum ve kuruluşlarla sürekli diyalog halinde olduklarını söyledi.

850 Türk’ün yaşadığı pfaffenhofen’de kilise, okul ve belediye ile her konuda görüşmelerin yapıldığını söyleyen Bal, onların ve bu bölgede yaşayan vatandaşların desteği ile birlikte mutlu sona ulaşmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

MEHMET KARACA-PFAFFENHOFEN

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>