Prof. Dr. Sinanoğlu, Berlin‘de konferans verdi..!

“Türkler’in her gittiği yerde barış hakim olmuştur”

DÜNYANIN en genç profesör unvanına sahip Oktay Sinanoğlu, Berlin Türk Cemaati ve Berlin Mehter Takımı e.V ‘nin himayesinde ”Bilim Artı Gönül” adında konferans verdi.

Türk Evi’nde düzenlenen konferansta  konuşmacılar tarafından ağırlıklı olarak anadilimiz Türkçe’nin önemi vurgulanarak‚ ‚Türkçe bizim, birliğimiz, gelmişimiz, geleceğimiz, bunların hepsi varlık sebebimize bağlıdır‘ denildi.

TÜRK TOPLUMU DEĞERLERİNE YABANCILAŞTIRILIYOR

Sinanoğlu konuşmasında, ”Ben ilkokuldayken dünyanın en iyi okul sistemi Türkiye’deydi. Eğitim dilimiz Türkçe‘ydi. Daha sonra batıya rağbet başladı. Ve bu noktaya getirildi. Oysa ki, en iyi bilim dalı Türkçe’dir. Ben tüm çalışmalarımı Türkçe yapardım‘ dedi ve  ülkemizde bilimin neden gelişemediğini kendi yaşamından örneklerle açıkladı. Sinanoğlu ‚ halkın tarihine, diline inançlarına, binlerce yıllık geçmişine, kökenine, insani değerlerine seçeneklerine, yabancılaştırılması için çaba sarfedilmektedir. Her ne olursa olsun, herkese insanlığı öğretecek olan bizler olacağız. Türkler’in her gittiği yerde barış hakim olmuştur” dedi.

MENDERES SiNGiN-BERLIN/euturkhaber

Comments are closed.