BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Rheinland Pfalz eyaleti başbakanından yılbaşı resepsiyonu

MEHMET ÇALAY/MAINZ-Rheinland-Pfalz Eyalet Başbakanı Malu Dreyer 8 Ocakt’ta verdiği resepsiyonda aralarında diplomatların, konsolosların, siyasilerin, milletvekillerinin çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarının ve Schura Rheinland-Pfalz, Müslümanlar Eyalet Birliği başkanı Akif Ünal’ında bulunduğu takriben 350 seçkin davetlisini misafir etti.

Yeni yıl konuşmasında geçen yılı değerlendiren başbakan güncel Ortadoğu krizi sebebiyle barış vurgusu yaptı.

Eyaletin iyi durumunu ortaya sergileyen başbakan, işsizlik oranının sevindirice derede düşük olduğunu, iş dünyasındaki dijital dönüşümün, siyasi kararlılıkla fırsata dönüşeceğini aktardı.

Diğer önemli konunun çevreyi koruma olduğunu ve tüm insanların duyarlılığını gerektirdiğini belirtti. Eyaletin 30 yıldır sağlam adımlarla karbondioxid emisyonunu aşağıya çektiğini ve 2020′ye kadar hedef olan 40% emisyon azalımını yakalamak üzere olunduğunu belirtti.

Dönüşüm ortamında birlikteliğin dahada önem kazandığını, barış, özgürlük ve coğulculuk temellerinin güçlü bir şekilde korunmasının önemine değindi. Azınlıkların korkususca yaşayabilmelerinin elzem olduğuna vurgu yaptı. Dayanışmanın üst düzeyde olmasının memnuniyet verdiğini ve gelecekten ve 2020 yılından ümitli olduğunu açıkladı.

Son olarak  ’Eyaletimizin başarısının başlıca sizler belirliyorsunuz. İster iş dünyası, bilim, siyasi, dini cemiyetler, spor, kültür, medya, kamu yahut fahri çalışanlarımız olsun, hepinize katkınız ve toplumsal katılımınızdan dolayı canı gönülden teşekkürlerimi sunarım’ diyerek sözlerine son verdi.


Comments are closed.