Rheinland Pfalz Schura Derneği’nden iftar

MEHMET ÇALAY/MAINZ-Almanya´nin Rheinland Pfalz eyaletinde islami kuruluşların çatı derneği olarak müslümanlara hizmet sunan Schura derneği Mainz Barbaros camiinde büyük katılımlı bir iftar resepsiyonu düzenledi.

Programa RLP Schura başkanı Akif Ünal, Bilim-Eğitim-Kültür bakanlığından ve eyalet sekreteri Dr.Denis Alt, Eyalet Protestan birliği Dekanı Papaz Andreas Klodt, Eyalet Yahudi cemaati başkanı Avadislav Avadiev, Eyalet Katolik birliği Dekanı Markus Kölzer, IGMG RNS Bölge başkanı Şerif Aslan, IGMG RNS bölgesi basın yayın başkanı Mehmet Çalay, Uyum bakanlığından Miguel Vicente ve medya mensubları katıldılar.

Program açılışı Abdullah Ergün tarafından yapıldı. Açılış Kur´an-ı Kerim’ini Barbaros Camii Imam Hatibi Sefa Saraç hocaefendi okudu. Schura başkanı Akif Ünal´ın selamlama konuşması yaparak Rheinland Pfalz eyaletinde çatı kuruluşu olarak müslümanların hizmetinde olduklarını eyalet bazında yetkili mercilerle köprü olmaya çalıştıklarını bundan sonrada en iyisini yapmaya çalışacaklarını söyledi.

Gündemdeki konulara değinen ünal ırkçılık konusu, Islamfobia, okullardaki müslüman çocukların sorunları gibi konularında takipçisi olduklarını ifade etti.

Daha sonra misafirlerde yapmış oldukarı kısa konuşmalarda davet için teşekkür ederek böyle bir akşamda sıcak bir atmosferde olmaktan mutlu oldukalarını ifade ettiler. Akşam ezanının okunmasıyla açılan oruçların ardından karşılıklı fikir alış verisinden sonra program içilen nefis çaylarla program son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>