RNS Bölge gençlikten ‘Emanet ehl-i Emin Genç’ semineri

Ludwigshafen-MEHMET ÇALAY-IGMG RNS Bölge Gençlik Teşkilatı Eğitim Başkanlığı tarafından Ludwigshafen Bölge Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen “EMANET EHLI EMIN GENÇ” temalı 1. Gönül Sohbeti geniş katılımcılar arasında heyecan ve muhabbete sebep oldu.

Salonu hınca hınç dolduran genç katılımcılara hitap eden Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Ibrahim Köroğlu insanlık tarihinde yer alan ve bizlere örnek ve rehber olan Peygamberlerin hayatlarından kesitler aktararak gençlerin de bu dönemde bu vazifeleri üstlendiğini belirtti.

Programda hazır bulunan Bölge Başkanı Şerif Aslan’da Selamlama Konuşmasında gençlere motive vererek özellikle Ilim talebinde bulunup müslüman gençler olarak özellikle braşlarında en iyi makam ve mevkilere gelerek ümmete faydalı birer birey olmalarının gerektiğini belirtti.
Günün Hatibi olarak katılmcılara hitap eden IGMG Gençlik Teşkilatı Başkanı Ünal Ünalan Siyer-i Nebi’den ve Hayatü’s Sahabeden örnekler vererek, bu toplumda yaşayan gençlerin bu beldelerin Sahabeleri olduğuna atıfta bulunarak, Efendimiz (sav)’in kendisine Risalet verilmeden önce dahi Kureyş içerisinde emin bir genç olduğunu ve güvenilir olduğu aktardı Ödüllü Bilgi Yarışması ve ikramın ardından program nihayete erdirildi.
RNS Gençlik teşkilatı yetkilileri programdan oldukça memnun olduklarını ve katılım sağlayan tüm gençlere teşekkür ederek birdahaki faaliyetlerde buluşmak üzere vedalaştılar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>