Rodgau’daki ‘Ramazan Kulturfest’te geleneksel tatlar sizleri bekliyor!..

BUGÜN KARADENİZ FIRTINASI SİNAN YILDIRIM KONSERİNDE BULUŞALIM!..

EUTURKHABER/RODGAU-Frankfurt ve Offenbach’ta geçtiğimiz yıllarda büyük gayretler sonucu gerçekleştirdiği organizeyi başarıyla gerçekleştirmiş ve vatandaşlar arasında büyük teveccüh ve takdir görmüş olan Veysel Danacı, ‘Ustalık dönemi’ olarak nitelendirdiği bu yılki Ramazan etkinlikleri bütün hızıyla devam ediyor.

Danacı, ”Bu yıl Yeşim Zorbaz Bilgin’in desteğiyle organizasyonu daha da güç kazandı” dedi. Rodgau’da kapalı alanda gerçekleştirilen Ramazan Festivali’nin ilk gününde iftara yakın gelenler Türkiye’den özel olarak getirilen ve 32 kişiden oluşan Bursa Kayı Mehter Takımı’nın marşlarıyla tarihi bir gün yaşadı.

Gutenbergring 1, 63110 Rodgau adresinde Anadolu mutfağının eşsiz lezzetlerini sizler için hazırlandı.Herkes ailesiyle iftarını bu lezzetlerle açıyor. Tatlı çeşitleri, dondurma, binbir çeşit kitap, birbirinden güzel ve her eve lazım islami motiftli şık çerçeveli motifli levhalar, takılar, modadan tasarıma, cam süs eşyaları, emlak standları, halı çeşitleri, ev eşyaları ve dahasını ailenizle birlikte gelerek stanları görmenizi tavsiye ederiz. Zengin reyonlarıyla Türkiye ayağınıza geldi.

Birbirinden lezzetli yiyecek standlarının yer aldığı festival alanında çocuklar için eğlence, her gün çeşitli tiyatro müzik, ilahi gurupları da festivale ayrı bir renk katmakta.

Dün akşam ‘Natürel Sesler’ ve ‘Gönül Dostları’nın seslendirdiği eserler büyük ilgi gördü. Bu akşam iftarın ardından (11 Mayıs) Karadeniz fırtınası Sinan Yılmaz sahne alacak, bu konser kaçmaz.

Ramazan’a özel herşey ve daha fazlası ‘Kulturfest 2019′ Ramazan Festivali’ne mutlaka uğrayın. Gutenbergring 1, 63110 Rodgau adresindeki etkinlikler, 2 Haziran’a kadar devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>