Rosenheim’da toplu sabah namazı

MEHMET KARACA/ROSENHEIM-IGMG Güney Bavyera bölgesi Rosenheim teskilatinda bir toplu sabah namazı programı eda edildi.

Periyodik olarak ayda bir yapılan toplu sabah namazı programı bu sene de periyodik olarak ayda bir yapılan toplu sabah namazı programı bu senede devam ediyor.

Toplu namaz programına çok sayıda insan iştirak etti. Yalnızca Rosenheim’dan değil çevre köy ve kasabalardanda katılanlar oldu.

Seherde okunan ezanın ardından camiyi dolduran vatandaşlar huşu içinde namazlarını kıldılar dualarını yapıp yüce Mevla’ya yalvardılar. Program sonunda teşkilat başkanı Muzaffer Adsız selamlama konusması yaparak programa katılanlara teşekkür etti.

Adsız, bir arada olmakdan duyudgu sevinci dile getirerek bundan sonar yapılacak programlarda da aynı duyarlılığı göstermelerini istedi.

Son olarak, programa katılan Rosenheim Ditib Imam-hatibi Hasan Fırat, ‘Bu programlar birlik ve beraberliğimizin bekasıdır, önemlidir ve devamlılık göstermesi gerekir.

Sabah ve yatsı namazı müslümanların bir bağlılık göstergesi durumundadır, programın diğer bir özelliği ise bir umre nedeniyle uzun zamandır böyle bir programa katılamamıştık, kardeşlerimiz davet edince koşarak geldik ve hasretimizi gidermiş olduk, bu da bizlerin namaza verdiği önemden geliyor. Tekrar programı düzenleyen ve siz

iştirak eden kardeşlerimi cani gönülden kutluyorum ve devam etmesini temenni ediyorum’ dedi. Daha sonra ise teşkilatın vermiş olduğu çorba ikrami ile program son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>