Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak Köln Konsolosunu ziyaret etti

Avrupa’nın farklı ülkelerine açılan Saadet Partisi büroların açılışı için Avrupa’ya gelen Mustafa Kamalak Köln’de bir dizi ziyaretlerde bulundu. 

TC. Köln Başkonsolosu Hüseyin Emre Engin’ide ziyaret eden Kamalak ‘a eski Sivas belediye başkanı  ve Saadet Partisi GİK üyesi Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi Almanya temsilcisi Abdüssamet Temel de eşlik etti.

Köln Başkonsolosu Hüseyin  Emre Engin, Musatafa Kamalak’ı  ve heyetini sıcak bir ortamda konsolosluk kapısında karşıladı. Köln Konsolosu Engin konuklara Köln deki hizmetler ve Türk toplumuyla alakalı sosyal kültürel, eğitim, günümüz konjektüründe Türk gençlerin durumu , eğitim , akademik durumları, hapishanelerdeki gençlerin durumu, ve daha çok da Türkçe dilinin nasıl gençlerimizin unutmayacağı şekli hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Almanya ziyaretinin asıl gaye konusu olan seçimler noktasında son gelinen nokta hakkındada bilgiler veren Köln Konsolosu, sorulan bir soru üzerine, İşlerin planlandığı gibi gitmesi aksilik omaması durumunda seçimin 1 günde değil zaten 4 günlük bir sürede yapılacağının planlandığını ifade etti. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ta partisinin bu yeni dönemde Avrupa’nın belirli merkezlerine bürolar açarak vatandaşlarımızın tamamına ulaşmaya çalışacaklarını Emre ile paylaştı.

Köln Konsolosu Saadet liderinden özellikle salon proğramında verilen mesajlarda gençlere Türkçenin iyi kullanılması ve Türk dili haassaiyeti üzerine durulmasını  talep ederek proğramınız ve büro çalışmalarınız hayırlı olsun dedi.  Köln konsolosu davetlilere Türk kahvesi ve pasta ikram etti. İskender GÜNGÖR-KÖLN

Comments are closed.