Saadet Partisi Schwaben Bölgesi Ocak Ayı Divan Toplantısı Yapıldı!..

Yusuf Asan/Markoberdorf-Saadet Partisi Ocak ayı Divan toplantısını Markoberdorf’ta gerçekleştirildi. Saadet Partisi Schwaben Bölgesi temsilcileri çalışmalarına aralık vermeden devam ediyor.

Toplantıda Ana Teşkilat, Gençlik ve Kadınlar Teşkilatının katılımı ile yapılan Divan Toplantısına misafir olarak Avrupa Koordinatörü Abdüssamed Temel ve Türkiye’den Saadet Partisi GİK Üyesi Nihat Altıparmak katıldı.

Schwaben Temsilcisi Mehmet Akbaba selamlama konuşmasında Mili Görüş’ün temel esaslarını özetledi ve 1 Ocak Dortmund’daki 3. Saadet Şöleni ile ilgili deǧerlendirme yaptı.

Akbaba konuşmasında, ‘Dotrmund’da yapılan Saadet şölenine dolu bir otobüs ile katılan ve bölge faaliyetlerine destek veren dava kardeşlerimize teşekkürlerimi sunarım’ dedi.

Günün Hatibi Nihat Altıparmak çoǧunluğun ve kuvvetin hak sebebi olamıyacaǧına değinerek tarihten örnekler verdi. Hazreti Nuh a.s risalesinden bölüm sunan Nihat Altıparmak asla bir yenilgi ve mağlubiyet içine girmeden çalışmalara azimle ve gayretle devam edilmesi gerektiǧini vurguladı.

Avrupa Koordinatörü Abdüssamed Temel ise Avrupa’daki çalışmalara deǧinerekdiği konuşmasında yoğun katılım sağlayan gençlere,  yapılacak programlara Türkiye’den gelecek hatiplerin gençlerin arzusu yönünde olacağına dair müjde verdi.

Bölge Gençlik sorumlusu İsa İnci çalışmalarından bahisle gençleri Avrupa gençlik sorumlusu Yakup Özdoğru ile yapacakları genişletilmiş gençlik toplantısına davet etti. Divan toplantısı, kapanış Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>