Saadet Şöleni dönüşünde meydana gelen elim trafik kazasında vefat etmişti

Tayfun Basman Tekbirlerle Hakk’a Uğurlandı

Saadet Partisi Almanya temsiciliğinin, 27 Kasım Cuma akşamı Köln’de yaptığı Saadet Şöleni’ne katılarak o coşkuyu yaşayan Tayfun Basman, Tayyip Emre Kuzhan, Mustafa Topkaya, Enes Ata ve Atanur Atag program sonu geçtiğimiz Cumartesi gecesi saat 02:30 sularında A3 otobanında Limburg ve Bad Camberg arasında yolda trafik kazası geçirmişler ve elim kazada Tayfun Basman olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Araçta bulunan 19 ve 23 yaşlarındaki Enes Ata, Atanur Atag, Mustafa Topkaya ve Emre Kuzhan ise ağır yaralı olarak acilen Hanau, Frankfurt ve Offenbach’daki hastanelere kaldırılmıştı.

Kaza sonucu Hakk‘ın rahmetine kavuşan Tayfun Basman, dün sabah saat 10.30‘da Heiligenstock Frankfurt, Friedbergerland Str‘647 adresindeki müslüman mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine, Merhum Tayfun Basman‘ın babası ve annesi, aile çevresi, iş arkadaşları, dava arkadaşları ve sevenleri ile yüzlerce müslüman katıldı. Almanya‘da Milli Görüş‘ün kurucularından Hasan Damar kısa bir konuşma yaptı. Ardından Hasan Yapar‘ın kıldırdığı Cenaze Namazından sonra IGMG Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz da dua yaparak Allah‘tan Tayfun Basman‘a rahmet, aile ve yakınlarına sabırlar diledi.

Cenaze töreninde, SP Almanya temsilcisi Abdussamet Temel, SP Hessen bölge temsilcisi Hakan Bayhan, cami ve cemiyet başkanları, üyeleri de hazır bulundu.

Aynı kazada yaralanan Atanur Atag hastanede halen tedavisi sürmesi nedeniyle cenaze törenine katılamadı. Diğer kazazede arkadaşları, Tayyip Emre Kuzhan, Mustafa Topkaya, Enes Ata ise çok sevdikleri arkadaşları Tayfun‘un cenaze namazında hazır bulunarak son yoluculuğuna uğurladılar. Ali SAĞLAM/FRANKFURT

 

Comments are closed.