Salih Taşdirek yine Hanau IHK başkan yardımcısı seçildi

Salih Taşdirek, son dönem Hanau IHK başkan yardımcısıydı, 2. dönemde de aynı göreve seçildi.

EUTURKHABER/FRANKFURT-Salih Taşdirek, Subat 2019`daki IHK Meclis seçimlerini kazanarak, IHK Meclisine seçilmişti.

09.04.2019 Tarihinde IHK`nin ilk Meclis Toplantısında yapılan yönetim kurulu seçimlerinde tekrar 2. dönem IHK-Başkan yardımcısı (Vizepräsindent) seçildi.

Salih Taşdirek konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, „ IHK seçimlerindeki başarımın ardından Almanya’da tek ve ilk Türk IHK-Vizepräsident/Başkan yardımcısı olarak tekrar seçilmekle bu özelliğimi korumuş oldum. Bu sadece benim sevincim  değil, şahsımda, Almanya’da yaşayan bütün vatandaşlarımızın gururu ve sevincidir“. dedi.

Türk işadamlarının büyük ilgi gösterdiği Almanya’da 5 yılda bir gerçekleştirilen IHK seçimlerine, Hessen Eyaleti’nde 50’ye yakın Türk ve Türk kökenli aday katılmış ve sadece iki Türk Kökenli işadamı IHK-Hanau ve IHK-Darmstadt Meclislerine seçilmişti. IHK (Ticaret ve Sanayi Odası) Meclis seçimleri Şubat 2019′da gerçekleşmişti.

İlklerin adamı Salih Taşdirek;

Hanau’da 2014`den bugüne Sanayi ve Ticaret Odası (IHK) Başkan Yardımcılığı görevini, 2016`dan beri de Berlin’deki TD-IHK`yönetim kurulu üyesi görevini yürüten Salih Taşdirek, sahibi olduğu; Anahtar, Kilit, Akıllı Anahtar Sistemi, Elektronik Kilit, Kartlı Giriş ve Güvenlik Sistemleri alanında faaliyet gösteren Erbacher-Kolb GmbH firmasına 1989 yılında işçi olarak girdi ve aynı firmada 14 yıl çalıştı. Bu süre içerisinde Erbacher-Kolb’a kendi firmasıymış gibi büyük bir özenle emek harcayan Salih Taşdirek, 85 yıllık firmayı 2003′te Alman sahibinden satın alarak şirketin patronu oldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>