Sc. Hicretspor, Bielefeld’de Kupa Maçlarında Tarih Yazdı

 

Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen Bielefelder Sparkasse ve Neu Westfalen Zeitung’un düzenlediği Bielefeld Kupası bu sene de muhteşem bir şekilde icra edildi.

SC Hicret Spor Klup Başkanı SEDRAR KÖKLÜCE

Bu senenin Kupa galibi ise 3 yıldan beri kupayı alan Bielefeld Dorenberg Spor klubü aldı. Ancak karşılaşmalara ismini yazdıran SC Hicretspor oldu. 3. kademeye kadar yükselen ve 3. kademede Armina Bielefeld takımı ile eşleşerek 3-2 mağlup olmasına ramen adından en çok bahsettiren takım ünvanını aldı.

SC.Hicret spor oynadığı muhteşem oyunla salonu dolduran 4 bin seyircinin teveccühünü almayı başardı ve maç boyunca teyahuraatlarını ve desteklerini bir dakika bile olsun bırakmayan SC Hicretsporlu taraftarlar Kapalı spor salonunu ‘Hicret Hicret..!’ diyerek inlettiler. Tüm seyircilerin hayretle bakışmaları arasında Armina Bielefeldi şakına dönderen SC Hicretspor 3.Lig Takımı Armiena Bielefeld’e köksöktürdü.

Maç sırası SC Hicret Spora geldiğinde muhteşem bir anonsla önce SC Hicert sporun Antrönörü Hacı Mehmet Ertunç’la röpörtaj yapan WDR tv’si Mehmet Ertunç’un başarılarından bahsederek mikrofonu Hacı Mehmet Ertunc’a uzattı. Ertunç öncelikle takımlarını desteksiz bırakmayan vefakar taraftara, ‘Bizleri yalnız bırakmadınız ve biz de sizlerin yüzünüzü güldürmek için elimizden geleni yapacağız.’ diyen Ertunç: ‘Durumun farkındayız, rakibimiz çok güçlü 1.ligde oynamış ve şu an 3.lig takımı olan Armina Bielefeld gibi güçlü bir rakibe düştük, ancak bizim de inanan ve inandığı doğrultuya kilitlenen ekibimiz var, kazanan taraf biz olacağız. İnşallah Armina Bielefeld’i de eleyerek çıtayı daha da yükselteceğiz.’dedi. Mehmet Ertunç her iki takıma da başarılar diledi. Daha sonra Maç başladı. Maçta kıran kırana bir mücadele sergiliyen SC Hicret spor oyuncuları göz doldurdu. Bielefeld’in bölgesel basını da baş sayfalarda yer almasını başaran SC Hicretspor, tüm gazetelerde kendinden söz ettirdi. SC Hicretspor’un oyuncuları Mustafa GÜL, Özgen YILDIZ, Hasan SEVER, Murat İSTEK, Murat, Ergün, Atila KOZ, Fatih AKYOL, Osman ÇİÇEK, Turgay SAĞLIK, Tolga BOZDOĞAN.

SC Hicretspor Klubümüz harika, iyi oynuyoruz ve gülen biz olacağız’

Hicretspor klüp başkanı Serdar Köklüce: ‘Bu sezon Hedefimiz bir üst lige çıkmak, oyuncularımız ve kadromuz mükemmel ve SC Hicretspor Klubümüz harika, iyi oynuyoruz ve gülen biz olacağız’ dedi. Bu sen çok mukemmel transferler gerçekleştirdiklerini söyleyen Köklüce SC Hicretspor olarak. Bielefeld ve çevresindeki en iyi oyuncuların kendilerinde olduğunu söyleyen Köklüce, başarılarını sürdüreceklerini söyleyerek: ‘Tüm taraftarlarımızı maçlarımıza katılarak bizlere destek vermelerini bekliyoruz.’ dedi.

Başkan : Serdar KÖKLÜCE, Antrönör: Mehmet ERTUNÇ , Kaleci : Tolga Bozdoğan

Oyuncular: Mustafa GÜL, Özgen YILDIZ, İhsan SEVİNÇ,Osman ÇİÇEK, Sezer KARAKOÇ, Atilla KOZ, Naci ÖZER, Olcay ÖZER,

Çeyrek Final Oyanayan Takımlar.

VfR Wallensiek – VfL Thessen 3:1

TuS Dorenberg – VfB Fichte 4:0

TuS Jöllenbeck – Türkgücü 7:1

DSC Arminia Bielefeld – SC HİCRET 3:2

Yarı Final Oynayan Takımlar

VfR Wallensiek -TuS Jöllenbeck 3:2, TuS Dorenberg -DSC Arminia Bielefeld 6:5 Penaltılardan ve FİNAL VfR Wallensiek -TuS Dorenberg 2:3

Bielefed/ Mehmet GÜL-euturkhaber.com

 

 

 

Comments are closed.