Schwaben, ak sakallı Zekeriya amcasını Hakk’a yolcu etti..!

Halıcı ailesinin acı günü..!

İslamın ve Milli Görüş’ün hizmekarının biri olan Zekeriya Halıcı (66) hayatını kaybetti.
1949′da Yozgat’ta dünyaya gelen Zekeriya Halıcı, ömrünün çoğunu gurbet ellerde, cemiyetlerin az olduğu zamanlarda yaz-kış demeden cemiyet olan yerlere talebe taşımakla geçirdi.

3′ü erkek 5 çocuk babası olan Zekeriya amca, IGMG Schwaben Bölgesinin en eski cemiyetlerinde Ulm şubesinin kuruluşundan buyana maddi manevi tüm imkanlarını esirgemeyen, Senden şehrine taşındıktan sonra burada da bulunan Senden Hicret Camii’nde desteklerini hiç esirgemeyen, amcamız erken emekli olduğundan oda herkes gibi senenin çoğunu Türkiye’de geçiren ve ziyaret amaçlı olarak tekrar Almanya’ya gelen Zekeriya amca Farz vazifesini yerine getirmek için Cuma namazına gider.

Namaz dönüşünde binmiş olduğu arkadaşının arabasına başka bir aracın arkadan çarpması sonucu amcamıza hemen bir baş ağrısı tutar. Amcamızı hastahaneye götürmek için israr edilir, ancak kendisi kabul etmez birazdan geçer diyerek eve gider, ağrılar giderek artar ve abdest almak için lavobaya gider, orada olduğu yerde yığılır kalır. Acilen kaldırıldığı hastahanede tüm müdahalelere cevap vermeyen Zekeriyya amcamız beyin kanaması neticesinden hayata gözlerini yumar.

Ulm DİTİB Camii’inde kılınan cenaze namazının ardından dua ve göz yaşları arasında memleketi olan Yozgat’a defn edilmek üzer son yolculuğuna gönderildi.
Zekeriya amcamız Almanya’da kaldığı müddet bir Milli Gazete okuyucusu olduğunu, cebinden günlük gazetenin hiç eksik olmadığına şahidiyiz. Euturkhaber ailesi olarak Zekeriya amcamıza Allah’dan rahmet ailesine tüm dostlarına sabr cemil niyaz ederiz.
Yusuf Asan/Senden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>