BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Seydaoğlu; ‘Sizler Ahde Vefa gösterdiniz, sizi de unutmayanlar olacak’

Münih Merkez Camii’nde Ahde Vefa 

Yıllar önce vatanlarından kopup Avrupa’ya göç eden vatandaşlarımızın ilk açtığı camilerden biri olan Münih Merkez Camii’inde hizmetler tam gaz devam ediyor. Çevredeki Müslümanlara yönelik olarak 40 yıldır sosyal ve kültürel faaliyetler yürüten cemiyet son olarak geçmişleri için bir ‘Ahde vefa’ programı tertipleyerek vatandaşlarımızı buluşturdu. Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anlatan slayt gösterisi ile başlayan programda bölge irşad başkanı Abdullah Seydaoğlu mikrofona geldi ve duygusal bir konuşma yaptı.

Seydaoğlu ‘ Sizler geçmişinizi unutmadınız, ahde vefa gösteriyorsunuz. Biliniz ki, sizleri de ananlar, ardınızdan Kur’an okuyanlar mutlaka olacaktır’ dedi. başkanı Mehmet Ünnü bir selamlama konuşması yaptı.

HATİM DUASI YAPILDI

Daha sonra teşkilatın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen ve Hakk’ın rahmetine kavuşan idareci ve üyelerin fotoğraflarından oluşan slayt izlendikten sonar önceden okunmuş olah hatm-i şeriflerin duası yapıldı, ikramlarda bulunuldu.

Nizamettin Özdemir /Münih-euturkhaber.com

 

 

Comments are closed.