BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Somali’deki saldırıda 2′si Türk vatandaşı 61 kişi hayatını kaybetti

 

Somali'deki saldırıda 2'si Türk vatandaşı 61 kişi hayatını kaybetti

Somali’nin başkenti Mogadişu’da düzenlenen bombalı saldırıda 2′si Türk vatandaşı 61 kişi hayatını kaybetti.

Tevfik Durul   |28.12.2019

Ankara

Somali’nin başkenti Mogadişu’da düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 2′si Türk vatandaşı 61 kişi hayatını kaybetti.

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgiye göre, Somali’nin başkenti Mogadişu’da gümrük merkezi yakınlarında bomba yüklü araç, üniversite öğrencilerini taşıyan otobüsün geçişi sırasında infilak ettirildi. Olayda ilk belirlemelere göre 7′si öğrenci 30 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

Patlama çevredeki iş yerlerinde ciddi hasara yol açtı.

Hastane kaynakları 40′a yakın yaralının çevre hastanelere kaldırıldığını aktardı.

 

Patricia Martisa@martinezsastre

Imágenes desde , donde acaba de estallar un coche bomba en una concurrida intersección en la carretera de Afgoye frente a una oficina de impuestos -se temen decenas de muertos, vía @EFEnoticias

Saldırıda iki Türk vatandaşı hayatını kaybetti

Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçisi Yılmaz, Somali’nin başkenti Mogadişu’daki bombalı saldırıda iki Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini bildirdi.

“Kardeş Somali’nin daima yanında olacağız”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Mogadişu’da meydana gelen hain terör saldırısında hayatını kaybeden iki vatandaşımıza ve diğer masum Somalili kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kardeş Somali’nin daima yanında olacağız. Teröre karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.” dedi.

Comments are closed.