Sporseverlere müjde..! Tarka-Cup artık Stuttgart Scharrena`da

Bir çoğunuzun yakinen tanıdığı ve katıldığı  12. Şirketler arası yardım amaçlı geleneksel kapalı salon futbol turnuvamız Tarkacup 2012 `ye yeni logomuz ve yeni dinamik yüzümüzle  hemen yılın başında start verdik..

 

2001 yılından beri sloganımız yardım, diyalog ve futbolla uyumlu, geleneksel hale gelen turnuvamızda,  5 ve 6 Ocak 2013 tarihlerinde yine yardım kuruluşlarına maddi destek sağlayacağız. Bu yıl yine DKMS aracılığı ile 6 yaşındaki kız çocuğu İlayda’ nın kan testi harcamlarına ve Afrikalı muhtaç çocuklara destek veren Sompon isimli derneğe bağışta bulunacağız.

Tarka-Cup olarak bu yılın hemen başında ekibimizle kolları sıvadık ve sizler için her yıl yenilikler sunabileceğimiz hafızalarınızdan silinmeyecek renkli ve zengin programıyla muhteşem bir spor organizasyonu hazırladık.

Tarkacup, Stuttgart belediyesiyle başkan yardımcılarında Bayan Dr. Susanne Eisenmann Hamisini almıs olup, Stuttgart Başkonsolosumuz sayın M. Türker Arı da desteklemektedir. Bu desteklerle Tarka-cup resmi kurumlarıyla,Kültür, dini ve spor dernekleriyle birlikte  Stuttgart`a kültür zenginliği katarak, gelecek yıllarda yıldızı parlayan uluslararası bir organizasyon haline gelecektir.

SPOR, MÜZİK, KULTUR, YARDIMLAŞMA VE UYUM İÇ İÇE..!

Tarkacup,  başta Stuttgart ve çevresinde, dahası Baden-Württemberg eyaletinde  yaşayan Türküyle, Almanıyla, İtalyanıyla, Yunanıyla, Rusuyla, Afrikalısıyla, Hırvatıyla, İspanyoluyla, Portekiziyle, Japonuyla, Kultur, Dini ve Spor derneklerini Stuttgart`ın Spor merkezi Neckarpark`ta Mercedes-Benz Arena içinde bulunan ikibin kişilik yeni spor salonu Scharrena`da buluşturarak, sporun, müziğin, kültürün yardımlaşmanın ve uyumun içiçe olduğu farklı bir spor organizasyonuyla kaynaştırarak bu güzellikleri 2 gün boyunca dop dolu bir hafta sonunu orada ailece yaşatabilmeyi amaçlıyor.

TARKACUP, ÜNLÜ İSİMLERİ HALKLA BULUŞTURACAK..!

Tarkacup, hem Türkiye`non  hem de Almanya`nın Spor, Magazin ve Politik dünyasının tanınmış simalarını davet ederek birçoğumuzun göremediği ve görmek istediği, hayranlık duyduğu ünlü isimleri bizzat Tarkacup farkıyla sizlerle buluşturmak hedeflemektedir.

Bu organizasyonumuzda sunmak istediğimiz yeni etkinliklerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz: İşverenler, Politikacılar ara maçları Türk ve Alman basını dostluk ara maçı.Kadına şiddete karşı anneler penaltı atışları, ünlüler  penaltı atışları, çocuklar ve kızlar, ara maçları, palyaço, uluslararası dans ve folklor grupları, ünlü sporcular Tarkacup`ta yerini alacaklar.

Bu organizasyonumuza hem sporcu ve hem seyirci olarak gelecek her milletten herkes aynı havayı teneffüs edecek, sevinci, yardımlaşmayı paylaşacak, birbirini yakinen tanıma fırsatı bulacak ve kaynaşacak. Bizlerin bu toplumda buna ihtiyacı var.

TARKACUP’A GELMENİZ İÇİN BİRÇOK NEDENİNİZ OLACAK..!

Sizler de bu organizasyonun bir parçası olun, bunların hepsini bu yıl ve gelecek yılların vazgeçilmez spor etkinliği olacak Tarka-Cup güzelliklerini Stuttgart spor merkezi olan Neckarpark`ta Mercedes-Benz Arena yanında bulunan Scharrena`da 5 ve 6 Ocak 2013 tarihlerinde  kadın-erkeck, yaşlı-genç, çocuk hep birlikte ailece yaşayalım. İki gün boyunca gelen seyircilerden giriş ücreti alınmayacak, sadece gönüllü bağış istenecektir.

Daha detaylı bilgileri www.tarka-cup.de sitemizden alabilirsiniz.

 -STUTTGART/euturkhaber.com

 

Comments are closed.