Srebrenitsa Katliamının 20. yılında Bosnalı kardeşlerimizle İftarda buluştuk..!

DİTİB Neu-Isenburg Selimiye Camii’nden Offenbach Bosna Camii’ne Ziyaret..! 

Acılarını paylaştık..!

İlahiyatcı Talha Taşkınsoy Srebrenitsa katliamı hakkında yaptığı sunumuna şehitlerin ruhlarına Fatiha okuyarak başladı. Bu anlamlı günde yapılan ziyaretten dolayı Bosna camii başkanı ve İmam Hatibi çok duygulandıklarını dile getirerek ‘Allah cc böyle acıları bir daha ümmete yaşatmasın’ dileğinde bulundular.

Wir, die DITIB – Selimiye Moschee und Gemeinde zu Neu-Isenburg, haben zum Anlass des 20. Gedenktages von Srebrenica, die Bosnische Moschee in Offenbach (BKC Offenbach) besucht.

Es wurde gemeinsam das Fasten gebrochen, Imam der Moschee und Islamwissenschaftler Adem Hasanovic und der Islamwissenschaftler Talha Taskinsoy, haben über den Völkermord in Srebrenica berichtet.

Was ist geschehen? Warum gedenken wir? Diese und auch zeitgenössische Erfahrungen wurden mit der Gemeinde geteilt.

Video’yu TIKLAYIN..!

YouTube Preview Image

Im Anschluss an den Vortrag beteten wir gemeinsam das Tarawih-Gebet mit insgesamt 3 Imamen, was insbesondere für eine wunderschöne Abwechslung sorgte.

Neu-Isenburg Selimiye Camii cemiyeti olarak başta Başkan Salih Özkan ile birlikte Talha ve Elif Taşkınsoy ve gençlerden oluşan ekip önceki gün Sebrenitsa katliamının 20.yılını anma ve hatırlamak üzere Offenbach Bosnalı Camii cemiyetini ziyaret etti. 

Birlikte iftar yaptıktan sonra, Offenbach Bosna Camii İmam-Hatibi İlahiyatcı Adem Hasanovic ve İlahiyatcı Talha Taşkınsoy Srebrenitsa katliamı hakkında bilgilendirici bir sunum yaptılar.

Srebrenitsa’da neler oldu, neler yaşandı, bu günü neden anıyoruz? gibi sorulara cevap arandı. Kılınan Teravih namazı ile vedalaşıldı.

İlahiyatcı Talha Taşkınsoy, Srebrenitsa katliamı hakkında Almanca olarak yaptığı sunum izleyin:

Video’yu TIKLAYIN..!

YouTube Preview Image

Srebrenica 2015

Erinnerung, einer ganz besonderen Art.
Es ist 20 Jahre her, wir sind im gesegneten Monat Ramadan, wir sind in den letzten gesegneten 10 Tagen des Ramadan, wir befinden uns in einem Itikaf-Zustand.
Dieser Zustand wird sich erst in 33 Jahren wiederholen.

Ich möchte mit einer Fatiha für die Opfer beginnen! Al-Fatiha…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>