Stiftung: Bildung! Eğitim! Vakfı Mentoring Etkinliği’

 RUHR Havzasına Yayılıyor!!

ALMANYA’da Türk kökenli gençlerin eğitimine destek vermek, meslek ve iş konusunda danışmanlık yapmak amacıyla kurulan Stiftung: Bildung! Eğitim! Vakfı’nın; mentoring projeleri kapsamında üçüncü etkinlik 16 Kasım Cuma günü saat: 17:30’da  Tectower Atrium, Duisburg’ta gerçekleştirilecektir.

Gençlerin ve üniversite öğrencilerinin bir araya geleceği, 12 mentoring etkinliğinin üçüncüsü olan  “Mentoring-Projesi Duisburg”  programına konuşmacı olarak; Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Vakfın Kurucu Başkanı  Kemal Şahin, Ford’un Personelden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rainer Ludwig, GALERİA Kaufhof GmbH Yönetim Kurulu Başkanı Lovro Mandac, TD-IHK Başkanı Dr. Rainhardt Freiherr von Leoprechting, NRW Eyaleti CDU Milletvekili Serap Güler, T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Fırat Sunel, TIAD e.V Duisburg Başkanı Ali Aydın ve TD-Plattform e.V Başkanı Metin Baran’ın yanı sıra, aralarında  çok sayıda iş adamının, sivil toplum  kuruluşu temsilcilerinin ve bakanlık yetkililerinin bulunduğu değerli konuşmacılar katılacaktır.

Etkinlikte; Almanya çapında 3 Milyar Euro ciroya sahip Kaufhof Zincirinin Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda vakfımızın kurucularından olan Lovro Mandac, ilgili çekici  kariyerinden örnekler vererek; gençlerimizi aydınlatıcı bir sunum yapacaktır. Binlerce Türk’ün çalıştığı  Ford Werke GmbH’nın Personelde Sorumlu Yönetim Kurulu Başkanı  Rainer Ludwig ise çok kültürlü insanların şirketlere sağlayacağı katkılarla ilgili bilgiler verecektir.   / euturkhaber

Comments are closed.