Strateji Enstitüsü Teröre Tepki Açıklaması!..

Strateji Enstitüsü Genel Başkanı Şener Mengene 10 Ekim Terör saldırısına yayımladığı Basın açıklaması ile tepki gösterdi.

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen hain terör saldırısında onlarca vatandaşımız hayatını kaybetmiş, birçoğu da yaralanmıştır. Ülkemizin hassas döneminde yapılan bu terör eylemini insanlık adına kınıyor ve milletimize yapılan bu katliamı lanetliyoruz.

Bu tür terör saldırılarının amacı toplumda yılgınlık ve korku oluşturmak, gündelik yaşamı felç etmektir. Bu nedenle toplum olarak birliğimizi bütünlüğümüzü koruyamaya devam edeceğiz.

Bugün millet olarak her zamankinden daha fazla, teröre karşı birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bir gündür. Devlet ve Millet olarak büyük bir saldırıya hedef olduk. Sivil insanlar hayatlarını kaybettiler. Herkes bu acıyı paylaşmalıdır. Bu acı milletimizin acısıdır. Acımızı arttıran, toplumu ayrıştıran söz ve tavırlardan sakınılmalıdır.

Ülkemizin gücü bu menfur olayı aydınlatmaya yetecek güçtedir. Milli birlik ve beraberliğimiz karşısında, terör yok olup gidecektir. Ülkemizin huzur ve barışına yapılan terör saldırısı karşısında; milletimiz, dayanışma ve kardeşlik içinde, milli birlik ve beraberliğini devam ettirecektir.

Şener Mengene

Strateji Enstitüsü Genel Başkanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>