width=750

Stuttgart’ta ‘Kök Hücre Bağış Kampanyası’na büyük ilgi

Mustafa ERKUŞ / STUTTGART-Sami GANIOGLU’nun Kampanya başlangıç konuşması: ‘Sizler de bizlere yardımcı olabilirsiniz. Siz de bir hayatın kurtulmasına vesile olabilirsiniz. Bir yılı aşkın bir süredir halk arasında kan kanseri olarakta bilinen Lösemi tedavisi gören eşim için ‘Kemik İligi Nakli’ olarak bilinen ‘Kök Hücre’ nakli gerekmektedir.

Şu an hala tedavi görmekte olan eşime kemik iliği nakli için kök hücresi aramaktayız. Yaradılış itibariyle insanların kök hücreleri önce kardeşlerinde sonra akrabalarında daha sonra kendi uyruğu olan milletlerinde daha fazla oranda tutmaktadır.

Kök hücre bağışında bulunmak isteyenler ise ancak yaşadığı ülkenin Kemik İlik Bankası’na Kök hücre için kayıt yaptırabilirler. Bunun icin DKMS ile birlikte düzenlediğimiz Kök hücre bağış kampanyamıza katılmanızı ve çevrenizdeki insanları da bu kampanyaya katılmaya teşvik etmenizi istirham ediyorum.

Kim bilir sizlerin bağışlayacağı bir kök hücre ile kimlerin hayatına şifa olacaksınız. Her şeyi bir sebeb ve vesile ile yaratan Allah belkide sizin kök hücrenizle şifa verecektir. Sizin için basit ama hasta için önemli olan Kök hücre bağışınız belki bir insan hayatının kurulmasına vesile olacaktır.

17 ile 55 yaş arası kronik ve ağır hastalığı olmayan herkes Kök hücre bağışında bulunabilir. Bunun için yapmanız gereken kampanyamıza katılıp tükrük bezlerinizi vermeniz, daha sonra kök hücrenizle doku özellikleri eşleşen bir hasta bulunur ise ona kök hücre bağışında bulunmanızdır.

Sizleri Kök hücre kampanyamıza bekliyoruz ve davet ediyoruz’ dedi. Ganioğlu’nun daveti ses getirdi. Baden Württemberg’de kampanyaya yoğun bir katılımla gerçekleşti. Almanya’da bu kampanya Meliha GANİĞLU için haftalar öncesi hazırlıklar çalışmalar sadece bu kampanyaya yoğunlaştı.

Kan kanserine karşı EL ELE Kök hücre bağış kampanyası Stuttgart’ta yogun katılımla gerçekleşti. Ayrıca bu kampanyaya Türk Profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu FIRAT ARSLAN ve Manken Kaan TOSUN’da Kök hücre bağış kampanyasına destek verenler arasında yerlerini aldı. Bu katılımlardan dolayı da Sami GANIOGLU herkese teşekkürlerini iletti.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>