Suffa kampı Annecy’de gerçekleşti

MUSTAFA PALA/ANNECY-Gençlik Teşkilatı öncülüğünde bu yılın son suffa kampı, Alpes Bölgesi’ne bağlı şubelerden toplam 60 kişilik bir katılımcı ile Annecy şubesinin ev sahipliğnde gerçekleşti. İki gün süren kampta gençlere 5 ana konu üzerinde dersler sunuldu.

Kampın startı gençler ile iki ayrı grup halinde «Buz pateni» ve «kapalı sahada futbol» karşılaşmaları ile başladı. Bu vesile ile değişik illerden gelen gençler arasında kaynaşma ortamı oluşturuldu.

Daha sonra gençlerden oluşan karma gruplar halinde, 5 konu üzerinde çalıştaylar kuruldu.

Büyük bir ilgi gören konuların sunumu sırası ile gençler tarafından yapıldı. Yapılan çalıştaylarda «Dinimize faydalı bir şekilde interneti nasıl kullanabiliriz?, Internetteki dinimizin yasakladığı davranışlar/tehlikeler, Dinimize faydalı bir şekilde sosyal medyaları nasıl kullanabiliriz?, Sosyal medyalarda dinimizin yasakladığı davranışlar/tehlikeler ve Televizyonun faydaları ve tehlikeleri nelerdir?» konuları işlendi.

İlk günün son dersi ise, Bölge Gençlik Teşkilatı İrşad Başkanı Şambaz ÖZ ile Soysal Hizmetler Başkanı Mikail TAMTÜRK’ün ortaklaşa yaptıkları «Yardımlaşma» sunumları ile tamamlandı.

Ertesi gün cemaatle sabah namazı programı ile başlayan program, cemiyet imamı Adnan DÖNMEZ tarafından, «Hz İkrime (ra)» hayatınından çıkarılaçak önemli başlıklar üzerinden başlanıldı.

Akabinde Bölge Eğitim Başkanı Cihat YILMAZ «Gencimizin ilim arayışı» adlı sunumu ile katılımcılara Fransa da yaşayan müslüman gençler olarak, ilim öğrenmenin ne kadar elzem olduğunu, güncel örnekler ve sahabe döneminden kesitler sunarak tamamladı.

Son olarak ise Bölge Gençlik Teşkilatı Başkanı Mustafa PALA,programa iştirak edenlere « İslamda şakalaşmanın adâbı » başlığı altındam müslüman bir gençin bulunduğu ortamlarda nasıl nükte etmesi gerektiğini efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’ın hayatından örnekler paylaşarak gerçekleştirdi.

Suffa kampı dilek ve temenniler bölümünün ardından okunan kuran tilaveti ile son buldu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>