SYNKO Polonya’da yatırım imkanlarını tanıttı

Almanya’nın Köln kenti ve çevresindeki kentlerdeki işadamlarına verdiği başarılı hizmetlerle tanınan Sinerji Köln İşadamları ve Girişimciler Derneği SYNKO, Köln’de düzenlediği bir sempozyumla işadamlarına Polonya’da yatırım imkanlarını tanıttı.

 

Suat Tanrikulu

Köln’deki Park Inn by Dadisson Köln City West otelinde gerçekleşen ve Polonya’daki yatırım imkanlarını yine Polonyalı yetkililerin anlattığı sempozyumda Polonya’nın Köln eski Muavin Konsolosu Jacek Fraczek, “Polonya’nın ekonomik yapısı ve yatırım olanakları” konulu bir sunum yaptı. Polonya’nın Avrupa Birliği’nin (AB) yükselen ekonomik değerlerinden biri olduğunu ve bir çok sahada yatırım imkanlarının mevcut olduğunu kaydeden Jacek Fraczek, işadamlarını ülkesinde yatırım yapmaya davet etti.

Jacek Fraczek

Daha sonra ise Ezma sp.z.o.o Varşova’dan yatırım uzmanı Suat Tanrıkulu “Polonya’da yatırım yaparken dikkat edilecek hukuki kurallar ve devlet teşvikleri” başlığı taşıyan bir sunum yaptı. Türkiye’den Varşova’ya giderek iş yeri açmış ve yatırım danışmanlığı yapmakta olan işadamı Suat Tanrıkulu sunumunda pratik hayattan örnekler de verdi.

Gayri Safi Milli Hasıla’sı sürekli yükselen ve dünya ekonomisinde önemi gün geçtikçe artan Polonya, doğru özelleştirme politikalarının da etkisiyle Avrupa ülkeleri arasında en fazla doğrudan yabancı sermaye yatırımı alan ülkelerin başında geliyor.

İskender GÜNGÖR-KÖLN/euturkhaber.com

Jacek Fraczek sunum yaparken

Comments are closed.