T.C. Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz, ağız tadında bir yeni yıl diledi.

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz, Türk Basın mensuplarına yeni yıl mesajı yayınladı. Filiz yayınladığı yeni yıl mesajında; ’Çok kıymetli Belçika Medya mensuplarımız, sizler buralarda Avrupalı Türklerin, Türkçemizin ve Türkiyemizin sesi, gözü ve kulağı olarak her türlü koşullarda en güzel hizmeti vermek için yarışıyorsunuz. Bu yarışın yeni yılda, centilmenlik içinde daha etkin şekilde yürütülmesini temenni ediyorum.

Belçika’ya Türkiye göçünün 50. Yılını yaşayacağımız 2014 yılında sizler bu sürecimizin geçmişten gelen şahitleri ve geleceğe ışık tutacak aktörleri olarak diasporamızın olmazsa, olmaz parçaları ve destekçileri olmaya devam edeceğinize inancımız tamdır.

Göç sürecimizin hafızası olmanız, arşivcisi olmanız, canlı yayın şahitleri olmanız misyonunuzu elzem hale getirmekte. 50 yılını yalnızlıkla, unutulmuşlukla, acılarla ve hasretlikle geçiren toplumumuzun acı ve tatlı günlerinde hep yanında oldunuz. Allah yeni yılda ağzımızın tadını kaçırmasın, karşılıklı anlayışın ve saygının hakim olduğu dayanışma ve işbirliği içinde yayın hayatınızı devam ettirebilmeniz dileklerimle, hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum’ dedi.

Comments are closed.