T.C. İçişleri Bakanlığı Heyeti, MÜSİAD Berlin`de görüşmelerde bulundu…

Almanya’da bazı temaslarda bulunmak üzere başkent Berlin’de bulunan İçişleri Bakanlığı heyeti MÜSİAD Berlin’i ziyaret etti.

Saffet Arıkan Bedük MÜSiAD Berlin’de…

Müsteşar Seyfullah Hacımüftüoğlu annesinin rahatsızlığı nedeni ile Türkiye’ye dönerken, MÜSİAD Berlin’i ziyaret eden heyete, TBMM emekli milletvekili, emekli Emniyet Genel Müdürü ve emekli vali, çbaşkanlık etti.

‘ALMANYA’DAKİ İNSANIMIZIN BAŞARISI BİZLERİN ELİNİ GÜÇLENDİRİYOR’

Burada bir konuşma yapan Saffet Arıkan Bedük, Türkiye ve Alman İçişleri Bakanlıkları arasında yapılan mutabakat ile, İçişleri Bakanlığı üst yöneticileri ve valilerinin katılımı ile deneyimlerini buradaki mevkidaşları ile paylaştıklarını belirtti. Bedük, bu görüşmelerin oldukça verimli geçtiğini, Türkiye’nin büyümesine paralel olarak, görüşlerine başvurularının da arttığını vurguladı. Bedük, ‘Almanya’daki insanımızın başarısı ülkemizin ve bizlerin de elini güçlendirmektedir’ dedi. Saffet Arıkan Bedük ayrıca, MÜSİAD Berlin’de olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ederek, ‘insanımızın buradaki başarıları ile gurur duyuyoruz’ dedi.

‘DEPREMDEKİ YARDIMLARINIZI UNUTMADIK’

Heyette yer alan  Van Valisi Münir Karoloğlu da burada yaptığı  konuşmada, Berlin’den ve Almanya’nın her köşesinden Van depremi dolayısı ile  yapılan yardımlar için teşekkür etti.

MUSiAD Berlin ziyareti

MÜSİAD Berlin Başkanı Veli Karakaya da heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek kısa bir hoşgeldiniz konuşması yaptı. Karakaya işadamları olarak  anavatana olan güvenlerinin arttığını, yatırım yapmak için her türlü fırsatı değerlendirmeye hazır olduklarını belirtti ve bu güvenin tesisinde emeği geçen İçişleri Bakanlığı mensuplarına teşekkür etti. Yapılan konuşmalar  ve akşam yemeğinin ardından, karşılıklı hediyeleşmeler ile program sona erdi.

Menderes SİNGİN/Berlin-euturkhaber.com

Comments are closed.