BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

T.C.Köln Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa, Mobilya Fuarında Türk Standlarını Ziyaret Etti

14 -20 Ocak 2013  tarihleri arasında devam eden Köln Mobilya fuarı  ziyaretcilere kapılarını açarken,  Türkiye`den katılan ihracatcılarımız Almanya`nın Köln Başkonsolosu tarafından ziyaret edildi.  Ziyarete  Köln`nün yeni çalışma ateşesi Oğuz Tuncay  da eşlik etti.

Ankara merkezli Termikel standında Firmanın pazarlama departmanı Murat Dizioğlu ile görüşen Köln Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa buradan sonra ‘’Ödül’’  ‘’Özpolat’’ Firmalarıyla hoş geldiniz diyerek kısa birer selamlama görüşmeleri yaptı. Köln Başkonsolosu,  Eskişehir den katılan ve ürünlerinin büyük kısmını ihracat yapan  ‘’Bexel’’ firmasından Mehmet Erdemir ve ismail Kara ile işletmeleri hakkında bilgi aldı. Görüşmede Almanya`ya vize işlemleri ve ülkeye girişte karşılaşılan güçlükler sohbet konusu oldu.

Mehmet Erdemir iki yıllık vizesinin olduğunu aktardığı sohbetinde girişte yine de  ‘’Bir defasında cebinizde para var mı? gibi nahoş’’ bir soruyla karşılaştığını aktardı. Köln Başkonsolosu M. Kemal Basa daha sonra ‘’Beko Gurundig ‘’Standında şirketin Almanya genel müdürü Sühel Semerci`ye satandları gezip bilgi aldı. Burada Köln Baş konsolosu Basa, basına verdiği demeçte,  Türkiye`nin ihracatta yakaladığı bu trendi gururla takip ettiğini belirterek ‘’Ben fuardan çok memnun ayrılıoyorum,  çok güzel şeyler gördüm firmalarımızın yöneticilerini tebrik etmek istiyorum.

Eskiden buralara moral vermek için gelirdik şimdi moral depolamaya geliyoruz’’ dedi. Gurundig ve Beko nun Almanya koçu Sühel Semerci,  Almanya`da kompleks bir pazarda özellikle dışardan gelen bir firma olarak hiç açık vermemeniz gerekiyor, çünkü yapılan küçük bir hata sizi bir iki yıl geriye itebiliyor. 2012`de bir  yıl öncesine göre %40 büyüdük. 2013 yılında şampiyonlar ligine girmiş olacağız diye ümid ediyoruz. Fuar,  Pazartesi başladı iyi gidiyoruz. Almanya`da birinci futbol liginin teknoloji partneriyiz. Bunu sürdüreceğiz, marka nasıl tanınıyor olsa da bunu sürdüreceğiz. Ama Gurundig’te en büyük avantajımız markanın Almanya`da çok iyi  biliniyor olmasıdır.` Diyerek sözlerini sürdürdü.

Iskender GÜNGÖR/KÖLN-euturkhaber.com

Comments are closed.