T.C. Mainz Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ahat Taşcı’dan, Yaşar Cimşit’e teşekkür ziyareti

T.C. Mainz Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ahat Taşçı,  görev süresi dolan  İslam Toplumu Milli Görüş  Rhein Neckar Saar Bölge Başkanı Yaşar Cimşit’i ziyaret ederek, bugüne kadar Türk toplumu yararına sürdürdüğü başarılı hizmetler ve çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

 

DİTİB Ludwigshafen Mevlana Camii Başkanı Şahin Ilıca ve Din Görevlisi İdris Demirbaş’ın da yer aldığı bir heyetle Bölge Merkezi’ne gerçekleştirilen ziyarette İGMG RNS Bölge Başkanı Şerif Aslan ve İdari İşler Başkanı Kemal Akpınar da hazır bulundu. Din Hizmetleri  Ataşesi Ahat Taşcı burada  yapmış olduğu konuşmada ‘Yaşar bey hem bu bölgede hem de çevre bölgede çok sevilen bir kimsedir  ve her zaman hayırla hatırlanacak,  hayırlı hizmetler yapmıştır.’

O HEP İLKLERE İMZA ATTI, HİZMETTE ÖNCÜ OLDU

Son olarak geçen sene İGMG ve DİTİB Bölgeleri olarak ‘Kutlu Doğum Programı’nı  birlikte organize etmiştik. O her zaman  hizmetlerde öncü olmuş, devamlı ilklere imza atmıştır. Hem ataşelik hem de camia olarak kendisine bu hizmetlerinden dolayı bir kere daha teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.’ dedi.

BİZ HIZINA YETİŞEMEZDİK

Ludwigshafen Mevlana Camii  İmam-Hatibi İdris Demirbaş ise ‘’Bizim, başkanın hızına ve gayretli hizmetlerine yetişmemiz mümkün değildi .Kendisine çalışmalarından dolayı müteşekkiriz. Yaşar bey bölgemizde her zaman anılacak hizmetler yapmıştır.’ diye konuştu.

YENİ ŞERİF ASLAN’DAN TEŞEKKÜR

Veda ziyaretinde hazır bulunanIGMG RNS yeni Bölge Başkanı Şerif Aslan da  ‘’Din Hizmetleri Ataşesi Ahat Taşcı ve heyetine nazik ziyaretlerinden dolayı  teşekkür ediyorum. Sizlerin bölgemize gelerek vedalaşmak, helalleşmek için kardeşlik duygularının paylaşıldığı bir ziyareti gerçekleştirmesi  bizleri ziyadesiyle memnun etti.

CİMŞİT’İN DUYGU DOLU ANLARI

 IGMG RNS eski bölge başkanı  Yaşar Cimşit ziyaret dolayısıyla çok duygulandığını bildirirken  ‘’Bu nazik ziyaret benim için çok önemlidir. Başta ataşemize olmak üzere hocaefendi ve başkana  şükranlarımı sunuyorum. Yapmış  olduğumuz hayırlı hizmetlerde bizimle birlikte olan herkese teşekkür ederim.  13 yıldır sürdürdüğüm  İGMG RNS Bölge Başkanlığı görevimin sona ermesinden dolayı gösterilen bu ilgi ve samimiyetten dolayı da  herkese bir kere daha teşekkür ederim. ‘  dedi.

M.Goenenli/MAINZ-euturkhaber.com

Comments are closed.