T.C. Münih Başkonsolosluğundan Ödül Töreni

Münih Marriot Hotel’de T.C. Münih Başkonsolosluğunun görev bölgesi olan yukarı Bavyera, Aşağı Bavyera ve Schwaben’de 2011-2012- Öğretim yılında en yüksek not ortalaması elde eden başarılı Gymnasium öğrencisine, T.C. Berlin Büyük Elçiliği adına ödül verilmek üzere tören düzenlendi.

 

Ödül törenine, T.C. Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş ve eşi, Konsolos Selçuk Eke, Çalışma Ataşesi Ahmet Bağçeci, Ekonomi Ataşesi Hülya Atak çok sayıda dernek başkanı ve vatandaşlar katıldı.
Tören, şehitlerin anısına saygı duruşundan sonra, hep birlikte Türk ve Alman İstiklal Marşları söylendi.
Başkonsolos Hidayet Eriş ödül töreninde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi;

BAŞARININ SIRRI ÇOK  ve SİSTEMLİ ÇALIŞMAK

”Bavyera Eyaletinde 280 bin vatandaşımız yaşıyor. Okula giden öğrenci sayısı 41 bin, Gymnasiuma 3 bin 244 öğrenci devam ediyor. Bu tek başına bir başarı olarak sayılmaz. Daha iyi yerlerde olmalıyız. Hepimiz koordineli bir şekilde çalışmalıyız. Biz çok az okuyan bir milletiz, çok okumalıyız. Eğitim konusunda birbirimizle kenetlenmeliyiz. Başarının sırrı ise çok ve sistemli çalışmaktan geçer.’ dedi.
Ödül alan Öğrenciler: Zeynep Fındık, Merve Fındık Adolf-Weder-Gymnasium München, Münih Ludwig-Maximilians Üniversiteside Tıp okuyorlar.
Uyum Ödülü: Merve Bozkurt, TUM Klinikum Rechts der İsar TIP Fakültesi 5.sınıf Öğrencisi

MEHMET KARACA/MÜNiH-euturkhaber.com

 

Comments are closed.