width=750

Tahir Eğerci ve Yahya Bolat’tan duyarlı kampanya..!

Kayseri’li Tahir Eğerci ve Yahya Bolat’ın Bonn  BM temsilciliğine gönderdikleri örnek çalışması takdirle karşılandı ve vatandaşlarımız tarafından tam destek gördü..!

Örnek davranışlarına sessiz kalmayan çevre sakinleri 806 dilekçeye imzalarını koyarak. MISIR’daki SİSİ Rejminin acımasızca verdikleri insanlık dışı idam kararlarını şiddetle ve nefretle kınadılar.
BONN’daki BM’lerin temsilciliğine son atılan imzalarla yaklaşık 850 imzalı dilekçeyi, Bergkamen postanesinden iadeli taahhütlü gönderen duyarlı iki  Kayserili,  Tahir Eğerci ve arkadaşı Yahya Bolat şu açıklamayı yaptılar:
“Mısır’da İdam’a mahküm edilen 529 kişi ve devamı için, bu keyfi ve maksatlı tek taraflı alınan idam kararlarının mutlaka durdurulması için, Birleşmiş Milletler BONN temsilciliğine üç dilde bir dilekçe yazarak yaklaşık 850′de duyarlı vatandaşlarımızın imzası ile Bergkamen Postanesinden gönderdik. “Mısır’daki yaşanan zulme ve keyfi verilen İdam Cezalarına, seyirci kalmamak için kişisel olarak başlattığımız imza kampanyası hedefine ulaşabilmesi için. Şimdilik 850 imzalı dilekçemizi Almanca, Türkçe, Fransızca, olmak üzere Bonn’daki Birleşmiş Milletler Temsilciliğine gönderdik. İlgi duyan bu acılara ben de duyarsız kalamam diyen bütün ilgi duyan kadeşlerimize tavsiyemiz siz de binlerce onbinlerce imzalı dilekçelerle bu keyfi ve tek yanlı acımasız idamların durdurulması için aşağıdaki adrese lütfen gönderiniz ki bu insanlık suçuna sizler de ortak olmamış olursunuz” dediler.
UN Campus
Platz der Vereinten Nationen 01
53113 BONN
Bergkamen’den: İsmail ÇAKIR

Comments are closed.