TAM Vakfı ve TİAD Güçlerini Birleştirdi..!

 

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM) Vakfı ve Nürnberg merkezli Türk-Alman İşadamları Derneği-TIAD, bir işbirliği anlaşması imzalayarak, ortak faaliyet alanlarında güçlerini birleştirme kararı aldı.

 

(soldan sağa) Dr. Andreas Goldberg (TAM Vakfı Genel Müdürü), Emre Hızlı (TIAD Başkanı)

Nürnberg´de gerçeklestirilen Türk-Alman Ekonomi Günü esnasında TAM Vakfı Genel Müdürü Dr. Andreas Goldberg ve Türk-Alman İşadamları Derneği (TİAD) Başkanı Emre Hızlı iki kurum arasında işbirliği anlaşmasını imzaladı.

Göçmenlerin toplumsal ve siyasal uyumu konusunda Türk göçmenlerin ekonomik uyumuna merkezi bir rol biçen her iki kurum, bu alanda güçlerini bileştirerek, bu alandaki dinamik gelişmeyi destekleme kararı aldı. Farklı bakış açıları ve yöntemlere sahip iki kurumun güçlerinin birleştirilmesiyle yeni sinerjiler yaratılması ve bu yolla bireylerin girişimcilik konusunda cesaretlendirilmesi, desteklenmesi ve yönlendirilmesi öngörülüyor. İşbirliği kapsamında Türk girişimcilerin danışmanlık ve destek ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ortak projelerin geliştirilmesi, etkinlikler düzenlenmesi ve yayınlar hazırlanması planlanıyor.  

Essen-euturkhaber

 

Comments are closed.