width=750

TBMM Başkanı Kahraman’dan 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

TBMM Başkanı Kahraman, “Ayrımcılık yapmadan, nefret dili kullanmadan, tarafsız bir şekilde yapılan bu güzide gazetecilik mesleğinin son derece saygın olması gerektiğine içtenlikle inanıyorum.” dedi.TBMM Başkanı Kahraman'dan 10 Ocak Gazeteciler Günü mesajı

TBMM

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, ayrımcılık yapmadan, nefret dili kullanmadan, tarafsız bir şekilde yapılan gazetecilik mesleğinin son derece saygın olması gerektiğine içtenlikle inandığını bildirdi.

Kahraman, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İsmail Kahraman mesajında, gazetecilik mesleği mensuplarının ekonomik ve sosyal haklarını güvence altına alan 212 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi sebebiyle 10 Ocak 1961 tarihinden itibaren kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün 57’nci yılı olduğunu anımsatarak, gazetecileri tebrik etti.

Kahraman mesajında, şu değerlendirmelere yer verdi:

“Ayrımcılık yapmadan, nefret dili kullanmadan, tarafsız bir şekilde yapılan bu güzide gazetecilik mesleğinin son derece saygın olması gerektiğine içtenlikle inanıyorum. Önyargısız bir şekilde, tarafsızlık ilkesi çerçevesinde, araştırıcı bir merak ve sorgulayıcı bir yöntem ile olaylardan haberdar olmamızı sağlayan gazeteciliğin, teknolojik yenileşmeyle birlikte fonksiyonlarını çeşitlendirip, değişen ve gelişen şartlara adapte olarak önemini koruyacağına inanıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>