BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

TBMM Heyeti Almanya’da ’15 Temmuz’u anlattı

MENDERE SİNGİN/BERLIN-Dışişleri Komisyonu Başkanvekili Torun, FETO’nun darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara dair detayları Alman parlamenterlere ve düşünce kuruluşlarına anlattıklarını söyledi.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanvekili ve Bursa Milletvekili Cemalettin Kanı Torun, Almanya temaslarının çok verimli geçtiğini belirterek FETO’nun darbe girişimi ve sonrasında yaşananlara dair detayları Alman parlamenterlere ve düşünce kuruluşlarına anlattıklarını söyledi.

TBMM parlamento heyeti, 3 günlük Almanya temaslarını tamamladı. “FETO’nun nasıl bir yapı olduğu kavramaya başladılar” Torun, Berlin’deki temasları kapsamında Federal Meclis Dış İlişkiler Komisyonu başkanı ve üyeleri, Başbakan Angela Merkel’in dış politika danışmanı Christoph Heusgen ve düşünce kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldiklerini anlattı.

Görüşmelerde, Almanların FETO’nun darbe girişimine çok şaşırdıklarını ifade ettiklerini ve bazı endişelerini dile getirdiklerini belirten Torun, ”Ancak biz iktidar ve muhalafet parti temsilcileri konuyu ayrıntılı anlattık. İktidar ve muhalefet milletvekillerinden bir ağızdan FETO’nun nasıl bir yapı olduğu ve darbe girişimini duyduklarında konuyu kavramaya başladılar.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>