TDU-Pfalz Ludwigshafen Eoropa Hotel’de Üyeleriyle kahvaltıda buluştu..!

TDU– Pfalz Türk Alman İşverenler Derneğinin her ay düzenli olarak verdiği sabah kahvaltısı Ludwigshafen Europa Hotel’de gerçekleştirildi.Kahvaltıya eyalet miletvekili Christian Baldauf, Frankenthal belediye başkanı ve büyükşehir belediye başkan adayı Martin Hebich, çok sayıda işveren, DİTİB ve çesitli sivil toplum kuruluşları katıldılar. IGMG RNS Bölgesi adına da bölge basın yayın başkanı ve Frankenthal uyum meclis üyesi Mehmet Çalay katıldı.

TDU-Pfalz başkanı Ender Önder yapmış oldugu Almanca ve Türkçe konuşmasında beş sene önce kurulmalarına rağmen çok işler yaptıklarını, üyeleri ile birlikte daha güzel işler başaracaklarını söyledi. Önder, TDU olarak mülteciler icin yeni bir proje gerçeklestirmek istediklerini söyleyerek “Bugün bölgemizde 52 derneği bulunan DİTİB Camii, yine 20’den fazla teşkilatı olan Milli Görüş ve diğer çatı dernekleri ile birlikte Suriye ve Kosova’dan gelen mültecilere kapılarımızı açarak, maddi ve manevi desteğimizi sunacağız’ dedi.

Eyalet Milletvekili Baldauf ve Frankenthal belediye baskanı Hebich te kendilerini davet ettikleri için yöneticilere teşekkür ederek birlikte daha güzel faaliyetlere imza atılacağını ifade ettiler.

LUDWIGSHAFEN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>