THY 2013`te yeni hedeflere kanat açıyor..!

Hedef 5 yıldızlı havayolu olmak

Milli gururumuz THY, Almanya şubelerinde hizmet yarışı devam ediyor.

Göreve yeni atanan THY Frankfurt Müdürü Serdar KÜLÇÜR: ‘THY, 93 ülkede bu bayrağın dalgalanmasını sağlayan 17 bin personelini bir uçağa nakşedip 93 ülkeye uçurarak onore ediyor.‘

 

THY Ffm Müdürü Serdar Külçür

MİLLİ gururumuz Türk Hava Yolları, son on senede yaptığı ataklarla dünya devleri arasına girdi. Bütün personelini çağın en son teknolojisine sahip olarak eğitimden geçiren THY, artık yabancı havayollarına egitim verecek seviyeye gelmenin haklı gururunu yaşıyor.
THY Frankfurt Müdürü Serdar Külçür, çok sayıda Türk ve Alman basın mensubunun katıldığı bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.
Frankfurt`taki görevine başlayalı 1,5 ay gibi kısa süre içerisinde hiç vakit kaybetmeden gençliğin verdiği dinamizm ile aktif faaliyetlerine başladı. Külçür, yerli ve yabancı basın mensuplarıyla yaptığı tanışma ve bilgilendirme toplantısında şunları söyledi:
“Görevime başlayalı 1,5 ay oldu. Frankfurtùn hareketli bir bölge özelliği ve THY`nın faaliyetlerinin yoğun olması nedeniyle programlarımız hız kesmedensürüyor. THY`nın hizmetlerinin tanıtımı nedeniyle bugün siz değerli basın mensuplarıyla buluştuk. THY bilindigi gibi son yıllarda hızlı bir büyüme içerisinde. THY‘daki atılımlara, yönetimin katkısı olduğu gibi belki de en büyük katkı, Türk Hava Yolları çalışanlarına aittir. Bu bayrağın bugün 93 ülkede dalgalanmasını sağlayan bu personeldir. Dolayısıyla THY Yönetimimiz çok güzel bir kararla filomuzdaki 203 uçaktan bir tanesine bu işte en büyük emeği bulunan personelimizin fotoğraflarıyla boyamayı düşündü. Bu uçağımız değişik şehirlere uçuşlarını sürdürüyor, oralarda değerli basın mensuplarıyla acentelerimiz çalışanlarıyla buluşuyor.

THY Ffm-Müd. Serdar Külcer, basınla sohbette…

Bugün de hep birlikte yine 17 bin çalışanımızın fotografının boyandığı 203 uçağımızdan bir tanesi olan, kısaca personel uçağımızın yanında birlikte hatıra fotoğrafı çektireceğiz.
THY Frankfurt müdürlüğümüzde çalışan bir arkadaşımız kendi fotoğrafını bulmuş, o da bizimle beraber orada olacak ve bizzat gösterecek.
Kısaca bugün hem basınla tanışma ve hem de bu uçağımızı karşılamak için buradayız. Bugün Türk Hava Yollarımız Avrupa`nın tek 4 yıldızlı havayolu ve Star Alliance`ın en güçlü üyelerinden bir tanesi, yine bir başka güçlü

Ffm THY Müd. Serdar Külcür

Star Alliance üyesi olan Lufthansa, Star Alliance ve Sun Express ile ciddi işbirliğimiz söz konusu. Basından takip edildiği üzere bu işbirliğinin derinleştirilmesi ve arttırılması için çalışmalar devam ediyor. Bu sene açılacak olan yeni hatlarla birlikte 30`a yakın hat açılmış olacak. 2012 yılı bir sene içerisinde en fazla hat açtığımız yıl olacak. Şu anda en çok ülkeye operasyon düzenleyen havayoluyuz. 2013 yılı itibarıyla da en çok şehre uçan havayolu olmuş olacağız.
2013 yılı için somut olarak şunları söyleyebiliriz. En fazla şehre uçan havayolu olmakla birlikte Avrupa`nın ilk 5 yıldızlı havayolu olmak hedeflerimiz arasında. Bunu zaten sizler hizmet kalitemizi THY ile defalarca uçarak görüyorsunuz“ dedi.
THY Frankfurt Müdürü Serdar Külçür, Personelin resmini taşıyan uçağın havalimanına inmesine kadar basın mensuplarıyla karşılıklı sohbet ederek sorularını cevaplandırdı.
Arkadaşımız Aydın Mısır‘ın, Anadolu seferleri ile ilgili olarak yaz dönemi uçuşlarında hangi şehirlere direk seferler var sorusuna Külçür, “2012 yılının yaz döneminde haftada iki gün İzmir, iki gün Adana, bir gün de Kayseri uçuşlarımız vardı. Bunlar 2013`ün yazında yine devam edecek. Yeni eklenecek noktalar da bir ay içerisinde netleşecek ve bilahare dataylı bilgilendirme yapacağız.“ dedi.
THY`nın vatandaşların talep yoğunluğuna göre şehirlere uçuşların gerçekleştiğine dikkat çeken Külçür, THY olarak sosyal sorumluluklarının bilincinde olduklarını ifade etti. “Askerlerin taşınması konusu da bunlardan birisi.“ dedi. Personel resimlerinin kapladığı uçağın Havalimanına inmesinin ardından Serdar Külçür, basın mensupları ile birlikte Havalimanına uçakların park ettiği alana giderek personel ve basın mensupları günün anısına hatıra fotoğrafları çektiler. Uçağın yanında basına açıklamalarda bulunan Külçür, özetle; “2013 yılında en çok şehre uçuş düzenleyen havayolu olacağız, yeni açacağımız hatlarla. Kalitemizi belgeleyen ödüllerimiz var iki yıldır Avrupa`nın en iyi havayolu seçiliyoruz. Önümüzdeki yıl Avrupa`nın ilk 5 yıldızlı havayolu olacağız. THY çok ciddi başarılar elde etti. Bunların en önemlisi bu başarıyı elde eden ciddi bir personel kitlesi var, onların emekleriyle oluyor bu başarı.
Ben şu an uçağın yanında baktığımda genel müdürümüzün de resmini görüyorum, beraber çalıştığım arkadaşımın da resmini görüyorum. 17 bin kişinin emeği ile bu başarılar elde edildi. Onların bu şekilde hatırlanması ve moral uçağının uçması bence çok anlamlı.
Filomuzda 203 adet uçak mevcut, bu sayı daha da artacak. Kanaatimce bu uçakların içerisinde beğenilen personel resimleriyle donatılmış olanıdır. Çünkü bu bizim için anlamlı, 2012 Mart ayında fotograflarımızla boyandı ve bu haliyle de 93 ülkeyi geziyor.“ dedi.

Ali SAGLAM/FRANKFURT-euturkhaber.com

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>