width=750

Tican Krone e.V.’dan Türkçe dersi için imza kampanyasına katkı

EUTURKHABER/FRANKFURT-‘Hessen Yabancı Dil Girişimi’ bünyesinde toplanan çeşitli dernek ve kuruluşların girişimiyle başlayan Türkçe dersinin Hessen eyaletinde seçmeli yabancı dil olarak okutulması ile ilgili imza kampanyası süreci artarak devam ediyor.Hessen eyaletindeki okullarda Türkçe dersinin karne notuna etki edecek şekilde seçmeli yabancı dil dersi olarak okutulması için başlatılan imza kampanyasının desteklenmesi için TC. Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı da çağrıda bulunulmuştu. 

Kampanyayla ilgili olarak Tican Krone Lohnsteuerhilfeverein Yönetim Kurulu Başkanı vergi denkleştirme uzmanı Asım Tozoğlu ile görüştük. Tozoğlu, Hessen bölgesinde çok sayıda Türk üyelerinin bulunduğunu belirterek şunları söyledi.

“Toplum olarak Hessen’de ciddi bir sayısal potansiyelimiz var. Biz de Tican Krone e.V. Lohnsteuerhilfeverein yönetimi olarak büromuza gelen üyelerimizin de Türkçe dersinin Hessen eyaletinde seçmeli yabancı dil olarak okutulması için sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde başlatılan imza kampanyasına destek verdiler. Şu ana kadar 150 çivarında destek imzalı dosyasını Avrupa Türkleri Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Ali Sağlam aracılığı ile konsolosluğa gönderdik’ dedi.

Sağlam da imza kampanyasına destek veren Vergi denkleştirme uzmanı Asım Tozoğlu’nu tebrik ederek dosyayı TC. Frankfurt başkonsolosluğu yetkililerine teslim etti.

Bu arada, vatandaşlar başkonsolosluk binasında örneği bulunan dilekçeyi imzalayarak veya internet üzerinden “goo.gl/Pf6sym” adresindeki dilekçeye onay vererek kampanyaya katılabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>