TİKA’dan Kosova eğitimine destek

Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tadilatı gerçekleştirilen Kosova’nın başkenti Priştine’deki Elena Gjika İlköğretim Okulu’ndaki 10 sınıfla bir kütüphane açıldı.

PRİŞTİNE (AA)-Türk İşbirliği Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından tadilatı gerçekleştirilen Kosova’nın başkenti Priştine’deki Elena Gjika İlköğretim Okulu’ndaki 10 sınıfla bir kütüphane açıldı.

Açılış törenine, Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, TİKA Kosova Koordinatörü Necip Özay Özütok, Priştine Belediyesi Eğitim Müdürü Arberie Nagavci, Elena Gjika İlköğretim Okulu Müdürü Osman Vitia ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kılıç, yaptığı konuşmada, çocuklar ve eğitim için yapılan tüm yardımların yerini bulduğunu ifade ederek, “Türkiye olarak biz daima bu uyum ortamının korunması ve sizin eğitim alanında da ihtiyaçlarınızın olabildiğince karşılanabilmesi ve desteklenmesi adına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanınızda olacağız.” şeklinde konuştu.

Başarıya ulaşmalarına uygun ortam hazırlandı

Yağcılar ise bu yardımın hem öğrenciler hem öğretmenler hem de Kosova’daki eğitim için çok önemli olduğunu söyledi.

Okulun müdürü Osman Vitia da TİKA’nın sınıflara sağladığı projektör ve diğer araç gereçlerle öğrencilerin çok daha büyük başarılara ulaşmalarına uygun ortam hazırladığını belirtti.

Törende, Türk ve Arnavut öğrenciler şiir okuyup, dans gösterisi yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>