width=750

Tiyatro Frankfurt’tan yeni oyun

YASEMİN BAHADIR/FRANKFURT - Tiyatro Frankfurt, yeni oyunu ‘Üstü Kalsın’la 1 Ekim’de perde diyor. Tamer Levent’in süper vizörlüğünde hazırlanan oyunun dünya prömiyeri, Rüsselsheim Şehir Tiyatrosu’nda yapılacak.

Almanya’nın Türkçe konuşan tiyatrosu Tiyatro Frankfurt, yeni oyunu Üstü Kalsın’la tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. 1 Ekim 2017 tarihinde saat 20:00′de dünya prömiyeri yapılacak olan oyun, Rüsselsheim Şehir Tiyatrosu’nda (Stadttheater Rüsselsheim) sahnelenecek.

Zeynep Yıldız’ın yazdığı ve yönettiği, Tamer Levent’in süpervizörlüğünü üstlendiği oyunun kadrosunda ise şu isimler yer alıyor: Emrah Elçiboga, Nurten İnan, Kamil Kellecioğlu, Çiğdem Özkurt Spickerman, İpek Bayraktar.

Yardımcı yönetmenliğini Nurten İnan’ın yaptığı oyunun teknik kadrosunda ise Nazife İlhan (Almanca), Hakan Savkli (Müzik), Süreyya Temel (Sahne tasarımı), Hüseyin Öner (Video), Filiz Kallenci (Kostüm), Hannan Aslan (Afiş), Ümit Cakal (Teknik), Samet Akkoyun (Dekor) Sinem Cansı ( üst yazı ) Nazife İlhan (Almanca Çeviri) Gönülcan Karacaköylü (Sahne amiri)

Almanca üst yazılı

Almanca üstyazılı olarak Türkçe sahnelenecek olan ‘Üstü Kalsın’, 1980 darbesi nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalan ve yıllar sonra geri geldiklerinde bu sefer de bir darbe girişimine rastlayan Kamil ve eşi Nevin’in başından geçenleri anlatıyor.

Almanya’da büyük ses getiren tiyatro festivallerinin yanı sıra, kendi oyunlarıyla da izleyicilerle buluştuklarını dile getiren Tiyatro Frankfurt Genel Sanat Yönetmeni Kamil Kellecioğlu, “Tiyatro Frankfurt, sadece Türkiye’den ünlü oyuncuları getirip, Almanya’daki tiyatroseverlerle buluşturmuyor.

Aynı zamanda bir tiyatro okulu olarak, yepyeni oyuncuları ve yazarları tiyatro dünyasına kazandırıyor. Tamer Levent ve Emrah Elçiboğa gibi dünya çapında oyuncuların yanı sıra, genç arkadaşlarımızın da kadroda yer aldığı bu oyun, Almanya’da işçi olarak hayatına devam eden ve son günlerini geçirmek üzere Türkiye’ye geri dönen kahramanımızın hikayesini anlatıyor.

Türkçe olarak Almanca üstyazıyla sahnelediğimiz oyunumuzun dünya prömiyerine Almanya’da yaşayan herkesi, eşiyle dostuyla ve Alman komşularıyla birlikte bekliyoruz” dedi.

www.tiyatro-frankfurt.de www.kultur123ruesselsheim.de

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>