BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Toplu taşımada bir rekor kırıldı!..

MEHMET KARACA-MÜNIH-Münih Toplu Taşıma Araçları Kurumu yeni bir rekora imza attı. Kurumun yaptığı açıklamaya göre, 2015 yılında kentte 566 milyon kişi toplu taşıma araçlarını kullandı. Bu rakamın 2014’e göre yüzde 2’lik bir artış gösterdiği bildirildi ki bu da 11 milyon kişilik artış demek oluyor.

Kurum Müdürü Herbert König yeni projelere imza atacaklarını söylerken “kentin batı yakasına doğru tramvay hattının genişletilmesi, U9 hattı ve ikinci S-Bahn ana hattının bir an önce kurulması önceliklerimiz arasındadır” dedi.

Münih Toplu Taşıma Araçları Yolcuları Aksiyonu ise bilet ücretlerinin yüzde 2,8 artırılmasını eleştirerek sunulan hizmet ağının sadece yüzde 1,2 oranında genişletildiğini vurguladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>