Toros Üniversitesi Deragon Cup Turkey Mersin’de Yarıştı

Toros Üniversitesi Bilimsel etkinliklerin yanında Mersin’in sosyal ve sportif aktivitelerine de öğrencileri ile destek veriyor.

Toros Üniversitesi mütevelli heyet başkanı Ali Özveren , rektör Prof.Dr.Tayyar Şen, Genel sekreter Reşit Aşkın’ın her alanda Toros Üniversitesi öğrencilerine sağladığı olanaklar başarıları da peş peşe getirmeye devam ediyor…Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen ve ülke birincilerinin dünya şampiyonluğu için.

Dünyanın birçok ülkesinde düzenlenen ve ülke birincilerinin dünya şampiyonluğu için yarıştığı Uluslararası Dragon Cup Yarışmasına, Mersin’den Büyükşehir Belediyesi, MESIAD, AKİB, Akfen Holding, ÇimSA gibi şehrin önde gelen kurum ve kuruluşlarından 36 takım katıldı.

Mersinde 3. Kez düzenlenen bu turnuvaya ilk kez katılan Toros Üniversitesi, 2 gün süren yarışların sonunda 1 dakika 3 saniyelik yarış süresiyle Mersin genelinde 7. Takım olarak Yılın Ümit Vaadeden Takımı Ödülüne layık görüldü. Yalnızca 3 saniyelik farkla Türkiye şampiyonasına gitmeyi kaçıran takımımız; Gerek sporcularının tamamının ilk kez kürek sporuyla uğraşıyor olması, gerekse kas gücünün çok önemli olduğu bu turnuvada sporcularının yarısı bayan olan 3 takımdan biri olarak bu dereceyi alması nedeniyle hem organizasyon komitesinin hem de diğer takımların takdirini kazanmayı başardı.

Girne Haber Ajansı(GHA)-Nevzat Kelleli Çağlar

Comments are closed.