BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Toros Üniversitesinde, Yerel Yönetimler Sempozyumu Gerçekleştirildi

Yerel yönetimlerin sorunları, çalışmaları , yapılması gerekenler , yerel yönetimlerin Mersin deki akil adamları tarafından dile getirildi…Mersin’in yanı sıra çeşitli siyasi partilerin üst düzey yöneticilerinin de katıldığı Toros Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Toros Üniversitesi mütevelli heyet başkanı Ali Özveren sempozyumun kapanışında geniş bilgiler verdi ve katılımcılara teşekkür etti…Sempozyum, “Yerel Yönetimler, Yeni Yasa ve Anayasa Tartışmaları” oturumuyla başladı. Bu oturuma mecliste grubu bulunan siyasi parti temsilcileri (AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, CHP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbay ve BDP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muş Milletvekili Demir Çelik) tartışmacı olarak katıldılar.m oderatorluüğünü Prof Dr. Ahmet ÖZER’in yaptığı ikinci oturuma başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa AKAYDIN, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım GÜZELBEY, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Eşref FAKIBABA olmak üzere merkez valisi Dr Enis YETER ve Prof Dr. Ruşen KELEŞ birer bildiri sundular.Bu oturumun konusu “Yerel Yönetimlerin Özerkliği, Yerel ve Bölgesel Yönetimler ve Yeni Anayasa” başlığı altında yeraldı. MTSO Meclis Başkanı Faik Burakgazi’nin Başkanlığını yaptığı üçüncü oturumun konusu “Yasa ve Uygulamalara Başkan(lar) Gözüyle Bakış” şeklinde yeraldı. Bu oturuma Şanlıurfa Belediye Başkanı Eşref FAKIBABA, Toroslar Belediye Başkanı Hamit TUNA ve Diyarbakır-Sur Belediye Başkanı Abdullah DEMİRBAŞ konuşmacı olarak katıldılar.Dördüncü ve son oturmda ise “Bütün Şehir Yasası – 2014 Seçimleri ve Yerel Yönetimler” konusu tartışıldı. Prof. Dr. Yusuf Zeren’in moderatörlüğünü yaptığı bu oturuma E. Vali, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriye ŞARBAK, Toros Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet ÖZER, MeÜ, Kamu Yönetimi Bl. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ulaş BAYRAKTAR ve MAEÜ Sosyoloji Bl. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem ERGUN birer bildiri sundu.kapanış konuşmasını Mütevelli Heyet Başkanı Sn Ali Özveren yaptı. Özveren konuşmacılara ve konuklara teşkkür ettikten sonra bu toplantıların devam edeceğini bildirdi, daha sonra katılan belediye başkanları, milletvekilleri ve akademisyenlere plaket ve katılım belgelerini sunuldu.

Girne Haber Ajansı(GHA)-Nevzat Kelleli Çağlar

Comments are closed.