Türk Film Günleri etkinliği başladı

MEHMET KARACA/MÜNIH-Sinema Türk tarafından bu sene yirmidokuzuncusu düzenlenen ”Münih Türk Film Günleri” açılışı ” İşe yarar bir şey” filmi gösterisiyle başladı.

Bu yıl Münih Sinema Türk- Şehir Kütüphanesi-Münih Şehir Kültür Dairesi işbirliğiyle 29.su düzenlenen ”Türk Film Günleri” ” İşe yarar bir şey” filmi gösterisiyle açılışı yapıldı.

22 Nisan’a kadar sürecek faaliyet uzun, kısa metrajlı ve dökümanter filmler gösterileriyle devam edecek. 

Münih Başkonsolosluğu nezdindeki Eğitim ve Kültür Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Çakır faaliyette hazır bulundu.

Film gösterimi öncesinde “1 saz 2 ses” projesi ile  Süreyya Akay ve Yasin Yardım izleyicilere bir müzik ziyafeti yaşattı.  

Açılış filminin ardından, filmin yapımcısı Dilde Mahalli, izleyicilerin sorularını yanıtladı. Ardından konuklar ve seyirciler Gasteig’ın içindeki Stadtbibliothek’de açılış partisine katıldı.

Münih Türk Filmleri açılışında Münih Şehir Kütüphanesi Müdürü Dr. Ackermann ile Sinema Türk adına Süreyya Akan birer konuşma yaptı.

Konuşmacılar Türk Film Günlerinin Münih kültür hayatının bir parçası haline geldğine vurgu yaparak, Türk ve Alman sinema severlerin ilgisini çektiğini ifade ettiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>