Türk Hava Yolları Frankfurt’tan Sabina Gökçen’e günde 2 Uçuş

2011, 2012 ve 2013 Yıllarında SKYTRAX tarafından Avrupa’nın en iyi havayolu seçilen Türk Hava Yolları’nın Frankfurt Müdürü Recep EMANET Türk basın temsilcileri ile tanışma toplantısı düzenledi. Daha önce Viyana’da göreve yapan Recep EMANET, 1 Mart’tan itibaren Frankfurt Müdürlüğü görevine başladı.

Avusturya ile ilgili de bilgi veren Emanet; Avusturya’daki görev yaptığı dönemde haftalık 18 olan sefer sayısını 42′ye çıkararak son iki yıldaki toplam yolcu sayısını da %82’nin üzerinde artırıldığını dile getiren Emanet 2013 yılını 495 bin yolcu ile tamamladıklarını ifade etti.

 

THY FRANKFURT’TAN SABİHA GÖKÇEN’E GÜNDE 2 UÇUŞ

Temmuz 2011’den Şubat 2014’e kadar THY Viyana Müdürü olarak görev yapan Emanet, Sabiha Gökçen Havalimanı’na düzenlenen uçuşları artırarak, Atatürk Havalimanı’nın aktarma kapasitesini yükseltmek istediklerini söyledi. Recep Emanet, Frankfurt’tan Sabiha Gökçen seferlerini günde ikiye çıkarmayı planladıklarını belirtti.

Emanet, THY ile Türkiye’ye seyahat eden yolcuların büyük kısmının Türkiye’ye giden yolcular olduğunu belirterek transit yolcu oranını Frankfurt’tan İstanbul’a taşıdığımız yolcularla her geçen gün artırmaktayız. THY’nin her yıl büyük bir hızla büyüdüğünü ifade eden Emanet, temin edilen uçak sayısının büyümeye yeterli olmadığını ve bu durumun yeni uçuş noktaları oluşturma hususunda sorun teşkil ettiğini belirtti.

THY HIZLA BÜYÜYOR
THY‘nin her yıl Avrupa’da %20′nin üzerinde bir büyüme gösterdiğini vurgulayan Emanet, Frankfurt olarak yılın ilk üç ayında bu büyüme rakamını yakaladıklarını, yıl sonunda THY genel ortalamasının üzerinde bir büyüme rakamını yakalayarak Frankfurt olarak büyümeye katkı sağlamaya devam etmek istediklerini de sözlerine ekledi. Aydın MISIR/FRANKFURT

 

Comments are closed.