Türk halkı topyekün ”Demokrasi” dedi / Opluchting: Turkse bevolking heeft de kant van democratie gekozen

TR

Türkiye 15 Temmuz Cuma gecesi bir kabus yaşadı. Bir grup asker Genel Kurmay Başkanlığı, TRT, Ankara ve İstanbul Havaalanları ve Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerini işgal edip darbe yaptığını duyurdu. Genel Kurmay Başkanı ve diğer kuvvet komutanları da rehin alındı.

Türkevi Topluluğu olarak bu darbe kalkışmasını nefretle kınıyor, kalkışmada şehit olan güvenlik güçlerine ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dileriz. Yaralılara da acil şifalar dileriz. Türk milletinin başı sağ olsun. Genel Kurmay Başkanı Sayın Hulusi Akar darbecilerin elinden kurtarılmıştır. Diğer rehinelerin de bir an önce kurtarılıp görevlerinin başına döneceklerine inanıyoruz.

Türk halkı kalkışmanın ilk anından itibaren demokrasisine bağlı olduğunu, demokratik bir şekilde sahip çıkıp safını belli etmiştir. Cumhurbaşkanı, Başbakan, hükümet üyeleri, TBMM Başkanı, muhalefet liderleri, güvenlik güçleri ve halk dik bir duruş sergileyip, Türkiye’de darbelere artık geçit olmadığını gayet net bir dille ifade etmişlerdir. Demokrasi, bir başka deyişle milli irade kazanmıştır. Darbe kaybetmiş, tarihin çöplüğüne atılmıştır.

Maalesef Türk milleti tek yürek olarak olarak darbeye ve darbecilere karşı çıkarken, Batı dünyası demokrasiye destek konusunda sınıfta kalmıştır. Açıklama yapma zahmetinde bulunan Batılı liderler itidal çağrısından öteye gidememişlerdir. Daha da kötüsü darbenin başarılı olacağı varsayımıyla darbecilerden merhamet dilenmeyi bile seçmişlerdir. Şu ana kadar darbecileri doğrudan kınamaya yönelik bir açıklamanın olmamasının üzüntüsü içinde olduğumuzun da bilinmesini isteriz.

Görünen o ki, bu kalkışmanın arkasında Gülen yapılanması vardır. Daha önceki sivil darbede başarısız olan paralel yapı bu sefer de askeri darbe yolunu seçmiştir ve böylece bir kez daha gerçek yüzlerini göstermişleridr. Umarız Batı dünyası kiminle muhatap olduğunu artık anlar. ‘Diyalog’ kisvesiyle uyutulduklarını anlamazlarsa biz onlara defaatle anlatacağız. Bu böyle biline!

Türkevi Topluluğu olarak daha fazla demokrasi ve onu teminat altına alan bir Anayasa diyoruz.

Türkevi Topluluğu

16 Temmuz 2016

 DE

Opluchting: Turkse bevolking heeft de kant van democratie gekozen

In de nacht van vrijdag 15 juli is Turkije opgeschrikt door een couppoging door een groep militairen. De staatsomroep TRT, het hoofdkwartier van de strijdkrachten, vliegvelden van Ankara en Istanbul, de twee bruggen over de Bosphorus werden bezet door de militairen. De opperbevelhebber Hulusi Akar werd ook gevangen gehouden. Het Parlement werd vanuit de lucht geschoten terwijl de Kamerleden binnen waren. Ook werd er op verschillende locaties geschoten op veiligheidsgebouwen en op sommige plaatsen op de menigte die aan het protesteren was. Er zijn tot op heden 90 mensen omgekomen.

Wij, als Turkevi Gemeenschap veroordelen deze aanslag op democratie ten stelligste en leven mee met de Turkse bevolking. Wij zijn ook blij met het feit dat deze poging mislukt is en dat er geen plek meer is voor militaire regimes. De opperbevelhebber Akar is inmiddels bevrijd.

Vanaf het eerste uur kwam het Turkse volk meteen in opstand tegen de coupplegers. Het volk ging de straat op tegen de coupplegers. Tanks werden veroverd van de soldaten. Zo heeft het volk duidelijk gemaakt dat er geen plaats meer is voor een junta-regime.

Ook de regering en de politiek waren en zijn vastberaden om op te komen voor democratie. President Erdoğan, MP Yıldırım, Voorzitter ven het Parlement Kahraman, oppositieleiders Kılıçdaroğlu en Bahçeli kozen direct de kant van democratie. Al met al was er sprake van een algehele weerstand tegen de coup.

Wij zijn echter enorm teleurgesteld in de houding van de westerse wereld. Zij ging jammer genoeg niet verder dan het oproepen tot kalmte. Tot nu toe hebben wij niet kunnen waarnemen dat de couppoging wordt veroordeeld. Sterker nog, er werd opgeroepen om het volk te besparen, met andere woorden, men ging er dus vanuit dat de coup zou slagen. Dat betreuren wij zeer.

Het lijkt erop dat de Gülen-beweging achter deze couppoging zit. Zo hebben wij het ware gezicht van deze duistere beweging kunnen zien. Wij hopen dan ook dat de westerse wereld nu inziet met wie ze te maken heeft. Wij zullen haar in elk geval telkens erop attenderen.

Tot slot willen wij oproepen tot nog meer democratie en een Grondwet die dat mogelijk maakt.

Türkevi Gemeenschap

16 Juli 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>