Türk Hava Yolları ve Leipzig Fuarı ortak amaç bildirisi imzaladı

Türk Hava Yolları, Leipzig Fuarı ve Mitteldeutsche Airport Holding ile  ortak bir amaç bildirisi (Letter of Intent) imzaladı. Bu imza ile birlikte taraflar gelecekte daha fazla birlikte çalışma dileklerinin altını çizmişlerdir. Aynı zamanda Türk Hava Yolları bu anlaşma ile birlikte, Leipzig’te düzenlenecek olan fuarların “Öncelikli Havayolu” (Preferred Carrier) oldu.

Saksonya Eyaleti Çalışma, Ekonomi ve Ulaştırma Bakanlığı müsteşarı Hartmut Fiedler’in Türkiye seyahati sırasında imza töreni gerçekleştirilmiştir. Bay Fiedler Türkiye’de Leipzig’i genel olarak tanıtmanın yanısıra,  şehiri özellikle bir fuar ve ticaret merkezi olarak ön plana çıkardı.

Tarafların bu stratejik işbirliği, gelecekte Leipzig şehrinin ticaret merkezi olma yolunda destek verecek çalışmalar içermektedir. Havalimanının bir ulaşım merkezi olması, Türk Hava Yolları’nın küresel ölçekte faaliyet gösteren bir havayolu ve Leipzig Fuarı’nın bir ticaret merkezi olarak görülmesi, her tarafın kendi özelinde Leipzig’in ve bölgenin ticaret merkezi haline dönüşmesine katkı sağlayan unsurlardır.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil bu ortaklıktan duyduğu mutluluğu dile getirerek:  “Türk Hava Yolları olarak inanıyoruz ki, ortaklarımızla birlikte performans tutkumuz herkese fayda sağlayacaktır. Yeni bir destinasyonumuz olan Leipzig büyük imkanlar sunmaktadır. Leipzig Fuarı ve Mitteldeutsche Airport Holding ile beraber Leipzig’deki imkanları değerlendireceğiz.” dedi.

Mitteldeutsche Airport Holding Yönetim Kurulu Başkanı Markus Kopp açıklamasında: “Leipzig ve İstanbul arasındaki bir yıldan bu yana oluşan bağ bir başarı öyküsüdür. Türk Hava Yolları ve Leipzig Fuarı ile ortak adımlarımız tüm bölgeye faydalı olacaktır. Havalimanı için uluslararası işbirliği bizim günlük ekmeğimizdir. Bu nedenle tüm dünyadan Leipzig’e gelecek olan fuar ve konferans misafirlerinin yolculukları dahada konforlu geçeceği için bu ortaklığın oluşması beni son derece mutlu etmektedir.” dedi.

Leipzig Fuarı Sözcüsü Martin Buhl-Wagner: “Leipzig Havalimanı ve Türk Hava Yolları, Leipzig’i uluslararası fuar ve buluşma noktası olarak güçlendirmek için en mükemmel ortaklardır. İhracatçı ve fuar misafirlerimiz için Leipzig-İstanbul hattı çok önemlidir. Nedeni ise uluslararası bir turnike gibi faaliyet gösteren İstanbul’un 100 ülkeye bağlantısı olmasıdır. Saksonya’daki şirketlerin bir çoğu için özellikle Doğu Avrupa ve Asya’ya olan hatlar oldukça ilgi çekmektedir.” Şeklinde görüşlerini dile getirdi.

euturkhaber.com

Comments are closed.