Türk Hava Yolları’na ait Gazipaşa/Alanya seferleri bugün başlıyor.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Tel Aviv uçuşları durduruldu..!

Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Antalya Gazipaşa Havalimanı’na doğrudan seferleri, bugün itibarıyla haftanın her günü karşılıklı olmak üzere 14 frekans hâlinde düzenleniyor.

İstanbul’dan Gazipaşa/Alanya’ya tüm vergiler dâhil gidiş-dönüş 99 Türk Lirası’ndan başlayan açılışa özel ücretlerle seyahat edilebilir.

Gazipaşa/Alanya’ya ait tarifeli uçuş saatleri;

Uçuş No. Günler Kalkış Varış
TK2592 Her gün IST 09:40 11:00 GZP
TK2593 Her gün GZP 11:45 13:10 IST
TK2596 Her gün IST 20:50 22:10 GZP
TK2597 Her gün GZP 22:55 00:20 IST

*Tüm saatler lokaldir.

Türk Hava Yolları ve uçuş tarifesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere www.turkishairlines.com web sitesinden, 444 0 849 numaralı Çağrı Merkezi’nden veya satış ofislerinden ulaşılabilir.

Geçtiğimiz yıl 363 bin yolcuya hizmet veren ve TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı’nın, gerçekleştirilen iyileştirme çalışmaları sonucunda yıllık yolcu kapasitesi 1,5 milyona ulaşmış bulunuyor.

Binlerce yıllık tarihi, Akdeniz ve Anadolu menşeli kültürel zenginliği ve doğal güzellikleri ile Alanya, bugün yalnız Türkiye’de değil küresel platformda da çokça rağbet gören bir tatil beldesi. Kıyı şeridinin uzunluğu 100 km’yi aşan kentin kumsalları kadar Toros Dağları’nın eteklerindeki serin yaylaları da ziyaretçilerinin keyifli zaman geçirmelerine yönelik farklı bir alternatif sunuyor.

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Tel Aviv uçuşları ile ilgili

KAMUOYUNA DUYURU

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Tel Aviv uçuşları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve uluslararası sivil havacılık otoritelerinin kararları doğrultusunda diğer havayolu şirketleriyle birlikte 22 Temmuz 2014 tarihinden itibaren yapılamamaktadır.

Türk Hava Yolları ile Tel Aviv’e gidecek yolcularımızın büyük bir bölümünün ulaşımı alternatif uçuşlar ile sağlanmıştır. İstanbul’da kalan 330 yolcumuz ise otellerde misafir edilmiş ve tüm ihtiyaçları karşılanmıştır.

İstanbul’da kalan yolcularımızın Tel Aviv’e gitmeleri için İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu ile yakın bir işbirliği içerisinde çalışılmış ve gayret gösterilmiştir. İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun talebi üzerine yolcularımızın bu sabaha karşı iki uçakla Atina’ya ulaşımları sağlanmıştır. İşbirliği ve hızlı operasyon için gerek yolcularımız gerek İstanbul Başkonsolosu memnuniyetlerini dile getirmiştir.

Gelişmeler yakından izlenmekte olup, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün alacağı karar doğrultusunda hareket etmek üzere tüm çalışmalar yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği

Comments are closed.