BİZİ BURADAN TAKİP EDİN!... Geniş içerik ve yepyeni bir görüntüyle hizmetinize sunduk. Yenilenen Haber Portalımzı ziyaret etmek için TIKLAYIN...

Türk üniversiteleri Tunuslu öğrencilerle buluştu

Türkiye Maarif Vakfının Tunus’ta gerçekleştirdiği eğitim fuarı, Tunuslu öğrencileri, Türkiye’nin farklı yerlerinden fuara gelen üniversitelerle buluşturdu.Türk üniversiteleri Tunuslu öğrencilerle buluştu

Başkent Tunus’ta Kültür Şehri Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışına, Büyükelçi Ömer Faruk Doğan, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Cahit Bağcı, Maarif Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Yunus Torpil ve Hasan Yavuz’un yanı sıra Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mustafa Cufalı katıldı. 

Türk üniversiteleri Tunuslu öğrencilerle buluştu

Türkiye Maarif Vakfı’nın Tunus’un başkenti Tunus’taki Kültür Şehri Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği eğitim fuarı, Tunuslu öğrencileri, Türkiye’nin farklı yerlerinden fuara katılan üniversitelerle buluşturdu. Tunuslu öğrenciler, fuara ilgi gösterdi. ( Yassine Gaidi – Anadolu Ajansı )

Arnavutluk’ta Maarif Vakfına ait Tiran New York Üniversitesi, Kıbrıs İlim Üniversitesi ile yurt dışındaki üniversitelerin yanı sıra Türkiye genelinden yedisi özel, yedisi devlet üniversitesi olmak üzere 16 üniversite Tunuslu öğrencilerle bir araya geldi.

Türkiye’nin Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kuzey Afrika coğrafyasındaki üniversite eğitimi düzeyinde düzenlenen ilk fuarın Maarif Vakfına nasip olduğunu belirterek, “Tunus ve Türkiye, kültürel, toplumsal ve tarihi değerleri birbirine çok yakın iki ülke. İki ülkenin birbirine yaklaşması ve iş birliğini geliştirebilmesi için bu fuarlar da çok büyük fırsat.” diye konuştu.

Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Cahit Bağcı da Maarif Vakfının daha önce Sudan ve Mali’de gerçekleştirdiği fuarların ardından Tunus’a geldiğini anlatarak, “Vakıf olarak ülkeler arasındaki köprüleri açık tutmayı önemsiyoruz. Ülkemizdeki eğitim alanındaki altyapıyı başka ülkelere taşımak ve buradaki insan kaynağına katkı sağlamak istiyoruz. Bu fuarın iki ülke arasındaki iş birliğinin gelişmesine katkı sağlayacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fuarın, Türkiye’deki eğitim fırsatlarını Tunuslu lise öğrencilerine sunma ve tanıtma fırsatı vermesinin yanı sıra öğrencilerin üniversitelere ön kayıt yaptırmalarına imkan sağlayacağı aktarıldı.

Açılışının ilk gününde Tunuslu öğrenciler ve eğitimcilerden 2 bin 500′ün üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan fuar iki gün boyunca devam edecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>