Türkçene sahip çık!..

‘Türkçe seçmeli ders olsun’ imza kampanyasına katılın

Hessen Eyalet Meclisi SPD milletvekili Turgut Yüksel, Anadil Türkçenin okullarda seçmeli ders olarak okutulması kampanyasına destek verdiğini açıklayarak Hessen Yabancı Dil Girişimi adına açıklamada bulundu.

Değerli Arkadaşlar,

Anadilin Hessen Eyaletinde, okullarda ikinci veya üçüncü yabanci dil seçmeli ders olarak kabul edilmesi için bu imza kampanyasını başlatmış bulunmaktayız.

Göçmen kökenli öğrencilerin, aile içinde edindikleri dilsel ve kültürel birikimleri onlar için bir yük değil, aksine farkına varılması, değer verilmesi, desteklenmesi ve teşvik edilmesi gereken çok önemli bir zenginliktir. Bilim ve teknolojinin büyük bir hızla geliştiği global dünyada, uluslararası ekonomik ve kültürel ilişkiler birbirine bağimlıdır. Bu durumda bireysel ve toplumsal ilerlemede, üretkenliği ve yaratıcılığı geliştiren önemli bir ayrıcalıktır iki veya çok dillilik.

Bugüne kadar yapılan, Anadil derslerinin ikinci veya üçüncü seçmeli yabancı dil olarak okullarda okutulması çalışmaları malesef daha somut bir sonuç vermemiştir.

Bu imza kampanyası ile, Hessen Eyaletindeki öğrenciler için genişletilmiş bir eğitim önerisi talebinde bulunuyoruz. Yabancı dil donanımına sahip Hessenlilerin evlerinde edindikleri bu birikimlerinden yararlanılmasını istiyoruz. Dolayısıyla Anadil Türkçenin, Hessen okullarında ikinci veya üçüncü yabancı dil seçmeli ders olarak kabul edilmesini sağlayacak koşulların yerine getirilmesini talep ediyoruz.

Çocuklarımızın geleceği ve anadillerinin süreğenligi için kampanyamıza vereceğiniz imza ve yayilmasinda vereceginiz destekler için teşekkür ederiz.

Saygılar sevgiler

Turgut Yüksel (Hessen Yabancı Dil Girişimi)

 KAMPANYAYA SİZ DE DESTEK VERİN 

Aşağıdaki linki tıklayarak imza kampanyasına siz de destek verebilirsiniz:

https://www.openpetition.de/petition/online/wir-fordern-die-einfuehrung-der-herkunftssprache-als-wahlpflichtfach-an-hessischen-schulen

https://www.facebook.com/events/2017580731812588/

TÜM CEMİYETLER ve KENDİ ÇEVRENİZDE DE İMZA KAMPANYASINA DESTEK VEREBİLİRSİNİZ.

TürkceUnterschrieftsliste Petition Herkunftssprachen aufwerten. stand 23. OKT Secure

Combined Unterschriftsliste Petition Herkunftssprachen aufwerten

Unterschriftsliste Petition Herkunftssprachen aufwerten. stand 2.Nov Secure

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>