Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. yılı Frankfurt’ta kutlandı

FRANKFURT/ALİ SAGLAM-Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşunun 93. yılında Frankfurt Marriott Hotel’de kutlandı. Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Balosu’na T.C. Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik de katıldı. Balodan elde edilen gelir eğitim projelerine bağışlanacak.

Binnaz Ataş‘ın sunduğu program, şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Daha sonra Hessen Eyaleti Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Eren Tiryaki açılış konuşması yaptı.

‘Atam, bizler emanetine sahip çıkma yolunda yürümeye devam edeceğiz’ diyen Tiryaki, TC Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik, Konsolos Özkan Durmaz, Onursal başkan Mahmut Telli ve eşi, basın mensuplarına ve davetlilere, TC’nin kuruluşunun 93. yıldönümünü kutlamak amacıyla Atatürkçü Düşünce Derneği olarak düzenledikleri Cumhuriyet Bayramı Balosu’na katılımlarından dolayı onur duyduklarını dile getirdi.

(Videoyu TIKLAYIN) YouTube Preview Image

Sinevizyon gösteriminde Deniz Harp Okulu eski Komutanı Türker Ertürk ve SAT Komandosu Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen‘in Cumhuriyet Bayramı Balosuna özel mesajları izlendi. 

‘Hessen’de büyüyen geniş bir aile olma yolundayız’

Frankfurt Başkonsolosu M. Mustafa Çelik de katıldığı baloda kısa bir konuşma yaparak: ”Türkiye Cumhuriyeti çok önemli işlere imza attı. Atatürk bize bilim ve akıla önem vermemizi istedi ve bize miras olarak bunu bıraktı. Frankfurt başkonsolosluğu olarak bilim ve akılı ön plana aldık, sizlerin de katkılarıyla eğitim platformu oluşturduk. Amaç, Türk gençlerimizin Alman toplumunda en iyi bir şekilde yer edinebilmeleri için çalışmalar sürdürüyoruz. Bu bağlamda Hessen’de büyüyen geniş bir aile haline geliyoruz. Eğitim platformuna büyük katkıda bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği’ne teşekkür ediyorum. Eğitim çalışmalarında en önde giden dernek olarak sizleri tebrik ediyorum. Bu gayretiniz diğer derneklere de örnek olsun. Bütün çabalarımızı gençlerimizin eğitimi üzerine yoğunlaştırmamızın gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu güzel organizasyonu düzenleyen Atatürkçü Düşünce Derneği yönetimini tebrik ediyorum” dedi.

Programda ayrıca, dernek Başkanı Eren Tiryaki‘ye bir de plaket takdim edildi. Dernek yöneticilerinin takdiminin ardından davetlilere canlı müzik eşliğinde yemek servisi yapıldı.

Faruk Görsev ve ekibi, Sedef Gençoğuz ile müzik ziyafeti sundu

Faruk Görsev Orkestrası ve ekibi de bu geceye özel okuduğu yerli ve yabancı eserlerle müziğe doyurdu. Ekibin solisti Sedef Gençoğuz programa Londra’dan özel davetli olarak geldi. Hollanda’da Caz, İstanbul’da ise Devlet Konservetuvarı eğitimi almış, Avrupa ve Dünya çapında sahne çalışmaları olan Sedef Gençoğuz‘un, gösterdiği performans sergiledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin hazırladığı Cumhuriyet Bayramı Balosu’na katkıda bulunmak üzere katılan Sanatçı Atilla Demircioğlu da yerli ve yabancı seslendirdiği şarkılarla davetlilerden büyük alkış aldı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>