“Türkiye’nin Darbeler Tarihi” Konferansı

EUTURKHABER/MAINTAL-Almanya’nın Maintal kentinde, 15 Temmuz Derneği ve Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Hessen teşkilatı tarafından ortaklaşa “Türkiye’nin Darbeler Tarihi” konulu konferans düzenlendi.

UID Hessen Bölge merkezinde 27 ocak cumartesi günü Darbeler Tarihi adlı konferansa UID Hessen Bölge başkanı Erkan Arslan`ın yanı sıra 25. dönem Hatay Milletvekilimiz AK PARTİ Gençlik Kolları Dış İlişkiler eski Başkanı Mehmet ALGAN, 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, Proje koordinatörü Murat Baki ve çok sayıda davetli konuk katıldı.

Açılış konuşmasını UID Hessen Bölge başkanının yaptığı programın moderatörlüğünü, Yunus Emre Demirkıran yaptı.

 ”Türkiye, dünyaya örnek oldu”

UID Hessen Başkanı Erkan Arslan Anadolu Haber ajansına verdiği açıklamada 15 Temmuz’da halkın gösterdiğini direncin, demokrasi tarihi açısından önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı.

Halkın 15 Temmuz’daki mücadelesinin dünyaya mal olduğunu kaydeden Arslan, “Bir darbenin halk tarafından nasıl engellendiğini gösterdik, şu an bunu Venezuela’da da görüyoruz. Türkiye’nin bu noktada dünyaya örnek olduğunu söyleyebiliriz.” şeklinde konuştu.

UID Hessen Bölge Başkanı Arslan yaptığı açılış konuşmasında ’15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi karşısında asil bir duruş sergileyerek darbe girişimine fırsat vermeyen halkımızdaki milli birlik ve beraberlik şuurunu artırarak yaygınlaştırmak, gelecek nesillere taşımak, 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişiminde göğsünü kurşunlara siper ederek şanlı bir vatan müdafaası örneği gösteren şehitlerimizin aziz hatırasını yaşatmak, şehit ailelerine, gazilerimize, gazilerimizin ailelerine dost, kardeş ve hami olmak, bu yolda faaliyetlerde bulunmak ve paydaşlarınca1 planlanan faaliyetlerin koordinasyonunu sağlamak vatansever herkesin görevi olduğu gibi UID ailesi olarak bizimde görevimizdir, bu bağlamda bu tür organizasyonlara UID ailesi olarak destek oluyoruz olmayada devam edeceğiz’ dedi.

Türkiye deki Darbeler tarihini kronolojik sıralamaya uygun anlatan 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, yaptığı konuşmada, demokrasi ve insan hakları çerçevesinde Türkiye’de yaşanan darbeleri hem Avrupalılara hem de Avrupa’da yaşayan Türk toplumuna anlatmak amacıyla Avrupa turuna çıktıklarını kaydetti.

Darbelerin Türkiye’yi gerilere götürdüğünü kaydeden Şebik, “Çıplak elleriyle vatan diyen, millet diyen, ahlaki değerlerine sahip çıkan cesaret timsali büyük bir milletin 15 Temmuz’da tanklara karşı verdiği mücadeleyi gördük.” dedi.

Oldukça verimli geçen programın sonunda UID Hessen Program koardinatörü Nuray Berdici ve ekibinin ile Frankfurt kadın kollarının yaptığı ikramlar davetlilere açık büfe ikram edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>